Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

18.07.2019

Straszne książki na wakacje

Wakacje to nie tylko wylegiwanie się na plaży. Jeśli jeździliście na obozy lub kolonie, to na pewno wiecie, że to najlepszy czas na straszne historie opowiadane wieczorem przy ognisku. Polecamy wam pięć książek, które takimi historiami wypełnione są po brzegi. I jeszcze jedno: wszystkie historie, które tam znajdziecie, są tym straszniejsze, że prawdziwe!

Wybieracie się na wakacje samolotem? Może przy tej okazji warto uświadomić sobie, że według linii lotniczych nasze życie jest warte aż 2,7 miliona dolarów. Dobra wiadomość? To mamy złą: to wciąż za mało, aby opłacało się budować bezpieczniejsze samoloty. O tym, co dzieje się z naszym ciałem po śmierci i ile zawdzięczamy wiedzy, którą dały nam badania wykonywane na zwłokach, opowie wam mieszając naukę, historię, humor i odrobinę obrzydliwości Mary Roach w Sztywniaku.

Myślicie, że wilkołaki nie istnieją? Najsłynniejszy profiler kryminalny Wielkiej Brytanii myślał podobnie, aż pewnego dnia w jego gabinecie zjawił się niezwykły pacjent. O tym, jak przebiegła ta wizyta, przeczytacie w Morderczej układance Paula Brittona.

Jak (podobno) nieistniejący Slender Man sprawił, że w 2014 roku dwie dziewczynki zadały swojej koleżance dziewiętnaście ciosów nożem? Jak to możliwe, że internet daje schronienie groźnym nadnaturalnym istotom? To tylko jedna z mrożących krew w żyłach opowieści, jakie znajdziecie w Niewyjaśnionych Richarda MacLena Smitha, twórcy najstraszniejszego podcastu świata.

Wyobrażacie sobie próby leczenia gruźlicy lewatywą z siarkowodoru lub wstrzykiwaniem mleka do krwi? Albo przyszycie psiej łapy do amputowanego kikuta nogi kilkuletniego chłopca? Jeśli myślicie, że to pomysł na eksperymenty szalonego naukowca z kiepskiego horroru, to sięgnijcie po Wyspę potępionych Stacy Horn.

Jak wygląda twarz zamieszkana przez setki larw? Co czujesz, gdy dotykasz zwęglonych kości? Jak pachnie masowa katastrofa? Na te i inne pytania odpowie wam antropolożka sądowa Emily Craig, uczennica twórcy słynnej Trupiej Farmy, w Tajemnicach wydartych zmarłym.

 

Książki