Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

26.09.2014

Trwa głosowanie w konkursie „Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów”

Znak Horyzont oraz Szafa.pl 3 września zaprosiły do udziału w niezwykłym wydarzeniu, w którym każda kobieta mogła stać się muzą z najsłynniejszych dzieł światowego malarstwa. Inspiracją do zabawy stała się nowa książka Małgorzaty Czyńskiej Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów.

Zadanie polegało na wykonaniu stylizacji zainspirowanej wybranym obrazem. Efekty przeszły oczekiwania organizatorów. Oto przykłady: 

obraz

 Egon Schiele - Siedząca kobieta ze zgiętym kolanem

Zapraszamy do przeglądania nadesłanych prac i zagłosowanie na najlepszą! Wszystkie prace cechuje dbałość o najmniejszy detal, więc nie będzie łatwo.

frida

 

 Frida Kahlo - Autoportret

Głosy można oddawać tutaj.

Do wygrania wiele atrakcyjnych nagród, a wśród nich egzemplarze książek Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów Małgorztay Czyńskiej ufundowane przez Znak Horyzont.

BYŁY NATCHNIENIEM NAJWIĘKSZYCH ARTYSTÓW. ONI ZAPEWNILI IM NIEŚMIERTELNOŚĆ. OBRAZY JEDNAK NIE MÓWIĄ O TYCH KOBIETACH WSZYSTKIEGO…

„Malowałam królów i prostytutki – mówiła Tamara Łempicka, jedna z największych polskich malarek – tych, którzy są dla mnie inspiracją i powodują, że czuję wibracje”.

Dora Maar, spytana o obrazy ukochanego, powiedziała po śmierci artysty: „Być może na ścianach w galerii byłyby warte pół miliona. Na ścianach kochanki Picassa mają dodatkową, historyczną wartość”.

Gdy żona Vermeera sprzedawała piekarzowi ostatnie obrazy męża, by wyżywić ósemkę swoich dzieci, od dawna już nie miała słynnych kolczyków, które widnieją między innymi na obrazie „Dziewczyna z perłą”.

Samobójstwa z miłości, wielkie namiętności i okrutne zdrady. Rodzinne tajemnice, o których się nie mówi. Historie kobiet z obrazów są zaskakujące i do bólu prawdziwe. Ludzkie. Często pełne ciepła. Czasem tragiczne. Zawsze fascynujące.
Za każdym obrazem, który podziwiamy, kryje się prawdziwe życie. Pełne pasji, erotyzmu i oddania malarstwu.

Niezwykłe osobowości, femmes fatales, kobiety wyzwolone, muzy. To nie przypadek, że właśnie one pozowały do najsłynniejszych obrazów. Wszyscy znamy ich twarze. Czas poznać ich losy.