Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

16.01.2015

„Tworzenie alternatywnych ja leży w mojej naturze”

Fragment wywiadu z Joanną Bator, autorką Wyspy łzy

Znalazłaś to, czego szukałaś?
To była jedna z najdziwniejszych podróży w moim życiu. Podczas niej bardziej niż świat wokół interesowało mnie to, co we mnie. Sandra Valentine okazała się metaforą tego, co utracone. Szybko zaczęło do mnie docierać, że Sri Lanka to dla mnie podróż, w której trzeba będzie sobie odpowiedzieć na ważne pytania: czym są dla mnie pisanie, miłość i bycie w drodze.

Wywiad „Gdzie ona jest?"autorstwa Magdaleny Lankosz ukazał się w lutowym wydaniu luksusowego miesięcznika dla kobiet „Uroda Życia".

fot. Raphael Zubler

Znikła bez śladu. Opowieść o mrocznej bliźniaczce

Co robi Joanna Bator, którą prześladują słowa „znikła bez śladu”?
Szuka po omacku. Czeka na znak. Na Sandrę Valentinę, która w 1989 roku znikła bez śladu i do dziś nie odnaleziono jej ciała.

Pisarka i fotograf ruszają śladem zaginionej Sandry. Tam, gdzie kończy się jej trop, zaczyna się mroczna opowieść o miłości, samotności i pisaniu. O podróży na Sri Lankę, wyspie w kształcie łzy, bramie do świata Joanny Bator i jej bliźniaczki...

Zdjęcia Adama Golca ilustrują tę mroczną podróż na wyspę, gdzie ludzie i miejsca istnieją jednocześnie w rzeczywistości i w świecie czarnej magii.