Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Bóg. Życie i twórczość

Szymon Hołownia

Bóg. Życie i twórczość

Hołownia pokusił się o biografię... Boga!

Czym różni się Bóg od UFO?
Dlaczego Jezus zdemolował kantor?
Czy Bóg lubi krew?
Odpowiedź na te i inne pytania w książce Szymon Hołownia uwielbia ambitne projekty. Taki jest również ten. Jak na biografię przystało, autor zaczyna od samego początku, czyli - no właśnie, od kiedy?

Relacja Boga i czasu to jeden z poruszanych przez Hołownię fascynujących tematów. Znany dziennikarz opisuje nasze wyobrażenia dotyczące Stwórcy, próbując odpowiedzieć na najczęściej nurtujące nas pytania: czy rzeczywiście Bóg jest jeden, dlaczego w Starym Testamencie bywał okrutny i mściwy, a w Nowym twierdził, że najważniejsze to kochać i przebaczać, czemu nie daje się zobaczyć, dlaczego objawił się akurat Żydom i czym jest Trójca Święta?

Najważniejsze teologiczne koncepcje, charakterystyczny styl Hołowni i liczne osobiste refleksje autora na temat jego stosunku do Stwórcy to wybuchowa mieszanka!

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 332

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2010-11-08

ISBN: 978-83-240-1481-1

Opracowanie graficzne: Wojciech Wawoczny

Przeczytaj także

Spotkanie w Dębe Wielkie
W niedzielę, 11 maja 2014r. zapraszamy na spotkanie z Szymonem Hołownią, autorem m.in. Last Minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie. Wstęp wolny!

>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Zwiastun książki ”Bóg - życie i twórczość”
Szymon Hołownia o swojej książce

Recenzje

Bóg po ludzku
56 42
Jak zrozumieć Niepojętego? Czy da się opisać Nieogarniętego? I czy można szczerze zaufać Niewidzialnemu? Trudne pytanie rodzą jeszcze trudniejsze odpowiedzi. A raczej ich próby. Bo chyba nikt do końca nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedź, czy Bóg istnieje. To zasadniczy spór: wierzyć a wiedzieć...
>>> czytaj więcej
Poszukiwanie i refleksja
116 63
Kiedy pierwszy raz usłyszałam o książce „Bóg Życie i twórczość" Szymona Hołowni tytuł wydał mi się prowokacją. Kto śmie infantylnie opisywać istnienie Najwyższego i to jeszcze jako „biografię"?! I ten konwencjonalny do bólu tytuł. Miałam ochotę powiedzieć": „Panie Hołownia żeby być biografem należy bohatera biografii znać, bo inaczej to tylko chała i chałtura!"
>>> czytaj więcej
Tłumaczenie niewytłumaczalnego
119 64
Długo zwlekałam z przeczytaniem tej książki, obawiałam się, że będzie to nieudolna próba okiełznania pojęć trudnych przez kompletnego laika. Niesamowite było moje zaskoczenie. Pan Hołownia w bardzo zręczny sposób "tłumaczy niewytłumaczalne".
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.