Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Anna Kaszuba-Dębska

Bruno. Epoka genialna

Niepokojący, barwny portret Schulza – artysty niepowtarzalnego

Jako dziecko: piąty. Najmłodszy syn Jakuba Schulza i Henrietty z domu Kuhmerker. Po śmierci ojca i brata: jedyny żywiciel rodziny. Jako uczeń: wybitny. Jako nauczyciel: nieznoszący swojej pracy. Za sprawą Xięgi Bałwochwalczej: nazywany przez niektórych szerzycielem pornografii. Dzięki Zofii Nałkowskiej: geniusz awangardy. W Drohobyczu: artysta wyjątkowy. W żydowskim getcie: jeden z wielu mu podobnych, którego śmierć nie znaczy nic.
Pozostały po nim niekompletne listy, legenda o niedokończonej powieści, baśniowe malowidła ścienne wykonane podczas wojny dla synka gestapowca. I miano jednego z najważniejszych prozaików 20-lecia międzywojennego, o którego Sklepach cynamonowych słyszał każdy Polak.

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 600

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-5899-0

Przeczytaj także

Autorki Znaku wyróżnione!
Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów drugiej edycji Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO są trzy autorki Znaku.
>>> czytaj więcej
Znakomita wiadomość!
Trzy książki Znaku znalazły się w finale VIII edycji Nagród Newsweeka im. Teresy Torańskiej.
>>> czytaj więcej
Sześć książek Znaku nominowanych do Angelusa
Jest nam niezmiennie miło poinformować, że aż sześć książek wydanych przez Znak zostało zakwalifikowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2021.
>>> czytaj więcej
"Chciałam pozostać obiektywna"

Anna Kaszuba-Dębska dziesięć lat pracowała nad książką „Bruno. Epoka genialna". Przeczytajcie, co mówi o Schulzu i pracy nad jego biografią.


>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.