Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Hanif Kureishi

Budda z przedmieścia

Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgard

Komiczna i pełna autoironii historia o dojrzewaniu w świecie multikulti

Kiedy Karim przeprowadza się do multikulturowego Londynu, jego życie zaczyna nabierać blasku. Nigdy nie było szare – z matką Angielką, bratem w damskich ciuszkach, ojcem z Pakistanu i jego szaloną kochanką nie da się nudzić. Ale Londyn zanurzony w mrocznej muzyce punk rocka i balansujący na granicy rewolucji obyczajowej wprowadza go w świat wyzwolony: seksu, narkotyków i sztuki eksperymentalnej. Karim rodzi się na nowo.

W debiutanckiej powieści, która przyniosła mu sławę i miano skandalisty, Kureishi wraca do czasów swojej młodości. Komiczna historia o dojrzewaniu w świecie multikulti i czuła ironia, z jaką przygląda się poszukiwaniom własnej tożsamości – to znak rozpoznawczy autora Buddy z przedmieścia.

Oprawa miękka

Format: 140x205

Liczba stron: 416

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-06-01

ISBN: 978-83-240-3486-4

Opracowanie graficzne: Oksana Shmygol

Tytuł oryginalny: The Buddha of Suburbia

Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgard

Przeczytaj także

„Ostatnie słowo" podczas Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu
W sobotę 13 czerwca podczas Europejskiej Nocy Literatury będzie można posłuchać fragmentów najnowszej książki Hanifa Kureishiego „Ostatnie słowo".
>>> czytaj więcej
Mistrz kąśliwego języka powraca
„The Times" ogłosił go jednym z 50 największych brytyjskich pisarzy po 1945 roku. Zadie Smith czytała go z wypiekami na twarzy. Jego książki przełożono na 36 języków. W Znaku premiera „Ostatniego słowa" Hanifa Kureishiego oraz wznowienie jego debiutanckiej powieści „Budda z przedmieścia".
>>> czytaj więcej
Zadie Smith i Hanif Kureishi na Big Book Festival
Hanif Kureishi i Zadie Smith będą gośćmi tegorocznej edycji Big Book Festival w Warszawie, który odędzie się w dniach 12-14 czerwca. Spotkania z autorami zaplanowano na sobotę i niedzielę.
>>> czytaj więcej
Długie kolejki po autografy
Podczas Big Book Festival sale pękały w szwach m.in. na spotkaniach z naszymi autorami: Zadie Smith, Hanifem Kureishim, Dominiką Słowik, Magdaleną Tulli i Joanną Bator.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

ZadieSmith (ze wstępu do książki)

To pikantna, tryskająca energią książka. Mówi o ważnych rzeczach wprost i z entuzjazmem. Karima nie odstręcza żaden temat – rasa, klasa czy seks. Wszystko go zajmuje, na każdy temat ma coś do powiedzenia, nawet nie trzeba go do tego zbytnio namawiać.
W "Buddzie…" bohaterowie składają się z okrucieństwa, humoru i emocji, a dzięki tej silnej mieszance nawet najbardziej błahy epizod opisany jest jak przejmująca, choć ulotna chwila w życiu.

Zapraszamy na profil autora!

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.