Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Victoria Aveyard

Czerwona królowa

Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko

"(...) jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna (...)

– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu.[…] – A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?

Wszyscy, którzy kupią książkę, otrzymają możliwość bezpłatnego pobrania piosenki "The red Queen" duetu Peter and Jacob.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 136 x 205 mm

Liczba stron: 488

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-02-16

ISBN: 978-83-7515-332-3

Tytuł oryginalny: The Red Queen

Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko

Przeczytaj także

Plebiscyt lubimyczytac.pl rozstrzygnięty!
W plebiscycie Książka Roku 2015 serwisu lubimyczytać.pl w trzech kategoriach wygrały książki Wydawnictwa Znak i Wydawnictwa Otwartego: „Najgorszy człowiek na świecie" w kategorii literatura piękna, „Maybe Someday" w kategorii literatura obyczajowa, romans oraz „Czerwona królowa" w kategorii fantastyka.
>>> czytaj więcej
Zobacz teledysk inspirowany „Czerwoną Królową”
Klip przygotowali zwycięzcy 5. edycji programu Must Be The Music - Tylko Muzyka.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Posłuchaj!

Zainspirowani książką „Czerwona Królowa” Victorii Aveyard, Peter and Jacob napisali piosenkę „The Red Queen”. Piosenka znajdzie się na debiutanckiej płycie duetu, której premiera odbędzie się 27 lutego.

Recenzje

Pomieszanie z poplątaniem
3 1
Czerwona Królowa to książka dla osób, które zachwycają się „Igrzyskami śmierci", „Niezgodną", „Dotykiem Julii" itp. Czyli takich jak ja ;) Schemat podobny, tyle że w tej książce znajdziecie świat podzielony na ludzi o czerwonej krwi (biedota) i srebrnej krwi, która zapewnia bogactwo jak i ponadprzeciętne umiejętności i siłę.
>>> czytaj więcej
Słowa mogą kłamać
40 34
Wizje dystopicznej przyszłości pojawiają się w literaturze coraz częściej. Autorzy ścigają się w wymyślaniu oryginalnych fabuł, bądź bazują na sprawdzonych schematach, odpowiednio je modyfikując. Sięgając po książkę Victorii Aveyard nie byłam pewna, czy pisarka będzie w stanie mnie zaskoczyć, ale zaintrygowana opisem na okładce postanowiłam zaryzykować.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.