Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Malcolm Gladwell

Dawid i Goliat. Jak skazani na niepowodzenie mogą pokonać gigantów

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

Nie ma takich gigantów, których nie da się pokonać.
Ta książka pokazuje, jak sprawić, że twój słaby punkt zamieni się w atut.
Malcolm Gladwell – autor światowych bestsellerów Punkt przełomowy, Błysk! i Poza schematem – jak zwykle zaskakuje i prowokuje. Biblijny Dawid nie powinien był pokonać Goliata, a przecież mu się to udało…

Co zrobić, kiedy na drodze do sukcesu stoi silniejszy przeciwnik?
Jak skutecznie przekuć swoje słabe strony w atuty?
Jak pokonać rywala, obracając jego siłę przeciw niemu?

Inspirujące historie ludzi, którzy musieli walczyć o swoje z pozornie niepokonanym przeciwnikiem, Gladwell analizuje z właściwą sobie błyskotliwością, podsuwając bezcenne wnioski i rady. Dawid i Goliat to intrygujące historie spektakularnych zwycięstw i skuteczny poradnik o sztuce konfrontacji, który podbił listy bestsellerów na całym świecie.

„Gladwell jest mistrzem w wyjaśnianiu, jak działa świat”.
„USA Today”

Oprawa twarda

Format: 135x210

Liczba stron: 336

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2014-09-08

ISBN: 978-83-240-7069-5

Tytuł oryginalny: David and Goliath: Underdogs, Misfits, and the Art of Battling Giants

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

Recenzje

Wady twoimi zaletami - czyli jak „moc w słabości się doskonali"
9 9
W oparciu o biblijną opowieść o Dawidzie i Goliacie Malcolm Gladwell buduje teorię, na podstawie której stwierdza, że to właśnie w pozornej słabości tkwi klucz do zwycięstwa. A owo zwycięstwo to nie tylko walka z wojownikiem, ale radzenie sobie w obliczu wielu, trudnych sytuacji.
>>> czytaj więcej
Nie taki Goliat straszny
37 32
Okazuje się jednak, że nie taki Dawid słaby, jak go malują. Malcolm Gladwell w swojej książce pokazuje różne walki mikrusów i olbrzymów. Zapraszam na kawę i kilka chwil przy książce. „Dawid i Goliat. Jak skazani na niepowodzenie mogą pokonać gigantów". Czego można spodziewać się po osławionym autorze takich hitów, jak „Błysk" oraz „Poza Schematem"? Oczywiście kolejnego wnikliwego studium przypadku, wielowymiarowej analizy każdego bohatera i jego dokonań. Gladwell, także tym razem nie zawodzi. W mojej bibliotece kolejna doskonała pozycja - prezent od żony. Książka jeszcze ciepła - jak kawa w kubku promocyjnym. Pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa Znak na początku września 2014 roku, jako kolejna z serii „Punkty przełomowe". Przeczytałem. Trzy części po trzy rozdziały. Każdy o kimś innym, ale cały czas przewija się temat nierównej walki. Czy oby na pewno? Krótko, kto jest kim i jak walczyli.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.