Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jacek Hugo-Bader

Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak

Atak – linia śmierci – deadline. Kulisy tragicznej wyprawy.

„Jacek Hugo-Bader i Wydawnictwo Znak przepraszają Annę Czerwińską za zamieszczenie nieprawdziwej informacji o niej na stronie 50 książki „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”.

„Wiadomością dnia jest spotkanie, które miałem na ścianie Broad Peaku. To chłopak z Niemiec, który chwali się, że był na szczycie, więc go pytam, czy widział ciała dwóch mężczyzn. Tak, ale jednego, powyżej przełęczy, na samej drodze. I zawadza. Opisuje jego ubranie, wyposażenie, ale nie wie, czy był młody, czy stary, bo głowę ma schowaną w ramionach. Wisi w małym skalnym kominku dziwnie przypięty małpą do starej liny poręczowej między kamiennymi ściankami. Małpy używa się do podchodzenia, a chłopaki przecież schodziły. Niemiecki wspinacz nie chciał dotykać ciała, ale myśli, że to młody człowiek, bo wszystko na sobie ma bardzo kolorowe. Potem zrobił zdjęcie, wielki krok, przepiął się, żeby ominąć naszego chłopaka, jego małpę, i poleciał na dół”.

Wielki sukces polskich himalaistów (pierwsze zimowe wejście) i jednocześnie wielki dramat. Hugo-Bader w czerwcu i lipcu 2013 roku przebywał w bazie, w Karakorum, był jednym z czterech członków polskiej wyprawy, która wyruszyła po zaginionych Tomasza Kowalskiego i Macieja Berbekę. Udało się odnaleźć tylko ciało Tomka.

Czterech uczestników zimowego ataku na Broad Peak chciało przekroczyć granicę strachu, dwaj z nich przekroczyli granicę życia i śmierci. Co było przyczyną tragedii − miłość do gór, utrata instynktu samozachowawczego, czy pycha i żądza sukcesu? Komisja powołana przez Polski Związek Alpinizmu o tragiczne skutki wyprawy obwinia tylko Adama Bieleckiego. Ale czy to możliwe, aby błąd jednego człowieka przesądził o wszystkim? Jak było naprawdę?

Bielecki nie chce więcej wspinać się z Polakami, Kowalski i Berbeka nie wrócili spod Broad Peaku, wkrótce potem pod górą w Karakorum ginie Artur Hajzer, twórca programu Polski Himalaizm Zimowy. Autor kreśli portrety wspinaczy i rozmawia z żyjącymi bohaterami. Odsłania tajemnicę wysokogórskiej wspinaczki i wprowadza w jej magię. Hugo-Baderowi można zaufać: poznamy naturę lodowych (jak ich nazywają) wojowników, zapach górskich bitew, ich gorycz i słodycz.

Oprawa twarda

Format: 140 x 205

Liczba stron: 340

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-05-19

ISBN: 978-83-240-2993-8

Przeczytaj także

Jacek Hugo-Bader w Długołęce
W środę 2 grudnia Jacek Hugo-Bader, autor m.in. „Długiego filmu o miłości. Powrót na Broad Peak" spotka się z czytelnikami w Długołęce.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem w Kamieńcu Wrocławskim
W czwartek 3 grudnia zapraszamy do Kamieńca Wrocławskiego na spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem.
>>> czytaj więcej
Jacek Hugo-Bader w Oleśnicy
We wtorek 1 grudnia Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja w Oleśnicy.
>>> czytaj więcej
Jacek Hugo-Bader odwiedza Małopolskę
Autor Długiego filmu o miłości. Powrót na Broad Peak spotka się z czytelnikami w Oświęcimiu i Krakowie. Autograf będzie można zdobyć 17, 20 i 21 października 2014 roku.
>>> czytaj więcej
Jacek Hugo-Bader jeździ po Polsce
Autor Długiego filmu o miłości spotka się z czytelnikami w dziewięciu miejscowościach. Czy na przełomie sierpnia i września 2014 roku odwiedzi też twoje miasto? Sprawdź!
>>> czytaj więcej
Nasi autorzy w sercu Trójmiasta
Trzecia edycja festiwalu Literacki Sopot tuż-tuż. Już teraz polecamy uwadze spotkanie z Sylwią Chutnik i Jackiem Hugo-Baderem na Kulturalnej Plaży Trójki przy Klubie Atelier.
>>> czytaj więcej
Jacek Hugo-Bader we Wrocławiu

Spotkanie wokół książki Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak odbędzie się w środę 30 lipca o godz. 19.00 w Księgarni Hiszpańskiej. Zapraszamy!


>>> czytaj więcej
Nasi autorzy na plaży
Zapraszamy na Festiwal Media i Sztuka, który odbędzie się 10-13 lipca 2014 w Darłowie. Na plenerowej estradzie - wybitni twórcy. Wśród nich Jagielski, Grzebałkowska, Boniecki...
>>> czytaj więcej
Hugo-Bader i Błażejowska nagrodzeni!
Książki naszych autorów wyróżnione tytułem „Książka Wiosny 2014"- nagrody przyznawanej przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych. Gratulujemy!
>>> czytaj więcej
Jacek Hugo-Bader w Krakowie i na lubimyczytac.pl
Zapraszamy na spotkanie z autorem książki Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak w środę, 11 czerwca do Kina pod Baranami.
>>> czytaj więcej
1. miejsce "Powrotu na Broad Peak"
Książka Jacka Hugo-Badera na szczycie listy TOP 20 sieci księgarń Matras. Dziękujemy!
>>> czytaj więcej
Warszawskie Targi Książki
Jubileuszowa 5 edycja odbędzie się w dniach 22-25 maja 2014 na Stadionie Narodowym. Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa Znak (77/D9) i spotkania z naszymi autorami.

 


>>> czytaj więcej
Kulisy tragicznej wyprawy na Broad Peak
Już 22 maja 2014 ukaże się Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak autorstwa Jacka Hugo-Badera. To pasjonująca powieść o wyprawie po ciała Maćka Berbeki i Tomka Kowalskiego.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem
Zapraszamy do Warszawy na prapremierę książki Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak. Wstęp za zaproszeniami.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

„Długi film o miłości" - galeria

Recenzje

Za wszelką cenę
23 23
Można napisać: Wyruszyli - Zdobyli - Nie wszyscy wrócili. Jacek Hugo-Bader nie ocenia kto zawinił - może zostawia celowo tę ocenę czytelnikowi, a może skrzętnie ukrywa własne zdanie, ale jedno jest pewne: trudno zrozumieć to wszystko, skoro na co dzień wedrujemy po nizinach. Ta książka to bardzo emocjonalna relacja, która do głębi dotyka czytelnika.
>>> czytaj więcej
Powrót na Broad Peak
56 52
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Nie spałam 2 noce i - choć minął tydzień - wciąż wracam myślami do tej książki. Jeśli rzeczywiście istnieje więź między Bogiem a człowiekiem to na pewno tam - na szczycie można tego doświadczyć. Do tej pory nie potrafię zrozumieć fenomenu zdobywcy - Himalaisty, który zmaga się i dąży do celu. W mojej pracy taka motywacja do osiągnięcia celu jest potrzebna i dlatego będę polecała tą książkę tym, którzy wątpią we własne możliwości. Dziękuję wszystkim zdobywcom.
>>> czytaj więcej
Lodowi Wojownicy
70 55
Broad Peak. Dwunasta najwyższa góra świata. 8047 metrów nad poziomem morza. Do 2013 roku niezdobyta w zimie. Zimą 2013 roku zdobywa ją czwórka polskich himalaistów. Tylko dwóch z nich wraca z tej góry. Dwóch zostanie tam na zawsze. Ginie w drodze powrotnej ze szczytu.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.