Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Eichmann w Jerozolimie. Rzecz o banalności zła

Hannah Arendt

Eichmann w Jerozolimie. Rzecz o banalności zła

Tłumaczenie: Adam Szostkiewicz

Książka bezcenna dla wszystkich, którzy interesują się historią i polityką XX wieku

Dramatyczne dzieje procesu Adolfa Eichmanna, mordercy zza biurka, współodpowiedzialnego za Holocaust. Książka jest opatrzona słynnym podtytułem, w którym pojawia się jedno z najdonioślejszych sformułowań zrodzonych w stuleciu totalitaryzmów: „banalność zła”.

Relacja Hannah Arendt to nie tylko znakomity literacko klasyczny reportaż sądowy, lecz także esej o mechanizmie państwa totalitarnego oraz mentalności jego twórców i sług. Autorka, jeden z najwybitniejszych, niezależnych umysłów naszego wieku, nie cofa się zarazem przed postawieniem pytań o istotę postaw Żydów europejskich w obliczu Zagłady. Książka bezcenna dla wszystkich, którzy interesują się historią i polityką XX wieku, a także pogłębioną interpretacją centralnych problemów naszych czasów.

Oprawa miękka

Format: 124x195

Liczba stron: 420

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 1987-01-01

ISBN: 978-83-240-1446-0

Tytuł oryginalny: Eichmann in Jerusalem. A Report on the Banality of Evil

Tłumaczenie: Adam Szostkiewicz

Recenzje

Typowy twór ery totalitaryzmów?
123 61
Eichmann w Jerozolimie" to relacja ze słynnego procesu, jaki przed laty zaprzątał uwagę światowej opinii, ale także, a może - przede wszystkim - próba odpowiedzi na pytanie o istotę zła. Zło tutaj nie jest odrażające, afektowane czy wszechpotężne, lecz właśnie takie jak wskazuje podtytuł książki: banalne.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.