Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Andrzej Szczeklik

Katharsis. O uzdrowicielskiej mocy natury i sztuki

Nowe wydanie ponadczasowego bestsellera.

"Spójrzmy na esencjalną sytuację medycyny, która odsłania istotę tego zawodu. Jest nią spotkanie dwu ludzi. Chorego z lekarzem. Na wołanie chorego o pomoc lekarz odpowiada, zwykle nie głosem, lecz uśmiechem, gestem, mówiąc: „Stanę obok ciebie. Nie opuszczę cię. Razem spojrzymy w twarz śmiertelnemu niebezpieczeństwu”. Wołanie chorego staje się lekarza powołaniem. Wówczas w to spotkanie dwu ludzi wchodzi mit. Lekarz i chory zaczynają śnić ten sam pradawny sen. Razem ruszają na poszukiwanie eliksiru życia."
/fragment książki/

Człowiek od zawsze usiłował przeniknąć tajemnicę życia i śmierci, odkryć sekret harmonii z wszechświatem, pogodzić duszę z ciałem, zachować wieczną młodość. Andrzej Szczeklik – lekarz, który podniósł medycynę do rangi sztuki – jak nikt inny potrafił opisać źródła i dzieje tych pragnień. Z równą lekkością prowadzi czytelnika przez starożytną mitologię co przez anegdoty z eksperymentów medycznych, jakich dokonywał sam na sobie.
To piękna, głęboko humanistyczna książka o sprawach, które prędzej czy później dotkną każdego z nas.

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 224

Wydanie: trzecie

Data pierwszego wydania: 2002-10-24

ISBN: 978-83-240-6283-6

Recenzje

Potrzebujemy Oczyszczenia
120 57
Jeżeli książka profesora Andrzeja Szczeklika pod tytułem: Katharsis O uzdrowicielskiej mocy natury i sztuki wciąż na Was czeka, o jedno usilnie proszę: niech nie czyni tego w nieskończoność! Napisałem tak przekonany o nadzwyczajnej wartości tego tomu, który przemówił już powierzchownością, który nade wszystko pozwolił dotrzeć to tego, co się zwykle określa mianem: wnętrza, głębi.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.