Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Karen Mack , Jennifer Kaufman

Kochanka Freuda

Tłumaczenie: Sally Andrew

Porywająca opowieść o niezwykłej kobiecie, fascynującej epoce i człowieku legendzie

Kiedy inteligentna i niepokorna Minna nagle traci pracę, ma tylko jedno wyjście: zamieszkać z siostrą i jej mężem Zygmuntem Freudem. Wkrótce odkrywa, że rozmowy z kontrowersyjnym psychoanalitykiem są nie tylko fascynującą intelektualną przygodą, ale też budzą w niej pożądanie i namiętność, jakich dotąd nie zaznała.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 384

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-01-13

ISBN: 978-83-240-2492-6

Tytuł oryginalny: Freud's Mistress

Tłumaczenie: Sally Andrew

Materiały o książce

Lisa See

„Zaskakująca opowieść o pożądaniu i sile miłości, barwnie opisująca Wiedeń na przełomie wieków i fascynujące życie Zygmunta Freuda”.

Recenzje

Fenomen Freuda
28 22
Miałam tę książkę na oku już od premiery, ale jakoś nie było okazji, żeby wpadła w moje ręce. Początkowa fascynacja szybko się skończyła, a moją uwagę przykuły inne tytuły. Koniec końców trafiłam jednak na zajęcia, gdzie zajęliśmy się genogramami Freuda - analizowaliśmy strukturę jego rodziny na przestrzeni wieków. Zdziwiłam się, że historia, która jest przedmiotem książki duetu Mack&Kaufman, została poruszona również na kartach naukowego opracowania, którym się posługiwaliśmy. Od tamtych zajęć myśl o Kochance Freuda nie opuściła mnie ani na chwilę - jeszcze tego samego dnia ją zamówiłam, a od razu po otrzymaniu zaczęłam czytać. I muszę przyznać, że pomimo tak wielu pozytywnych recenzji, nie spodziewałam się, że książka będzie aż tak przyjemna w odbiorze.
>>> czytaj więcej
Martha, Minna i Sigmund - trójkąt doskonały?
30 37
Po biografie sięgam raczej rzadko i muszą mnie naprawdę zaintrygować. Tak było i tym razem. Freuda znają wszyscy, a o kobietach jego życia jest raczej cicho. „Kochanka Freuda" to nie jest stricte biografia, to powieść obyczajowa na faktach z życia Freuda. Sami musicie ocenić, ile tam prawdy, a ile fikcji. Mnie się naprawdę podobała.
Wielki Sigmund Freud, jego żona i szwagierka - trójkąt doskonały? Raczej nie.... Kto w tym związku był naprawdę szczęśliwy? Chyba nikt....
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.