Książka, która wywołała jeden z najgłośniejszych sporów intelektualnych końca XX wieku
Nigdy nie była tak potrzebna jak teraz.
Świat 2017. W Europie Wschodniej trwa konflikt militarny. Z ogarniętego wojną Południa na bogatą Północ ciągną rzesze uchodźców. Zachodnim światem wstrząsa bodaj największy od wojny kryzys demokracji. Czy można powiedzieć, że teza Fukuyamy o końcu historii jest nadal aktualna?
Fukuyama nie mówił bowiem o końcu wojen, wielkich zmian historycznych i upadkach państw. Filozof mówił o końcu idei.
Ta książka, choć napisana 25 lat temu, ponownie stała się potrzebna. Pozostaje punktem wyjścia do toczącej się na naszych oczach dyskusji o sensie i przyszłości demokracji. Pozwala zrozumieć, na czym polega współczesny kryzys zachodniego świata i do czego może nas doprowadzić.
Francis Fukuyama – jeden z najbardziej kontrowersyjnych myślicieli przełomu XX i XXI wieku, amerykański filozof, politolog i ekonomista. Były wicedyrektor Zespołu Planowania Politycznego Departamentu Stanu USA. Autor takich książek, jak Koniec Człowieka, Budowanie państwa, Ameryka na rozdrożu.
Broszurowa ze skrzydełkami
Format: A5
Liczba stron: 505
Wydanie: pierwsze
Data pierwszego wydania: 2017-02-27
ISBN: 978-83-240-4570-9
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń, Marek Wichrowski
Przeczytaj także
Demokracja: globalna rzeczywistość czy uniwersalna utopia?
W środę 22 marca Wydawnictwo Znak i Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ zapraszają na debatę ekspercką poświęconą książce Francisa Fukuyamy „Koniec historii".
>>> czytaj więcej
>>> czytaj więcej
Czy wizja Fukuyamy się sprawdziła?
Globalne ocieplenie, rozprzestrzenianie broni jądrowej, chaos w Europie Wschodniej, rozwijający się konflikt na Bliskim Wschodzie - tak wyglądał świat, kiedy młody, nieznany szerszemu gronu amerykański politolog, ogłosił na łamach neokonserwatywnego "The National Interest" esej „The End of History?".
>>> czytaj więcej
>>> czytaj więcej
Recenzje
Dodaj
własną recenzję
Zapraszamy do
napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez
formularz.