Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Księga luster

E. O. Chirovici

Księga luster

Tłumaczenie: Mateusz Borowski

Czy prawda w ogóle istnieje?

Słynny agent literacki Peter Katz otrzymuje fragment książki, która wciąga go od pierwszej strony. Jej autor, Richard Flynn, wspomina czasy studiów, podczas których był blisko związany ze znanym wykładowcą. Tuż przed Bożym Narodzeniem 1987 roku profesor został zamordowany we własnym domu, a zabójcy nigdy nie odnaleziono. Katz jest przekonany, że autor chce w książce wskazać mordercę albo… przyznać się do winy.
Jednak zanim Katz dotrze do Flynna, ten umrze w szpitalu, nie pozostawiając żadnej informacji o manuskrypcie. Agent obsesyjnie pragnie dowiedzieć się, co zaszło tamtej nocy w domu profesora, zatrudnia więc dziennikarza śledczego. Kellerowi udaje się odnaleźć świadków i detektywa odpowiedzialnego za prowadzenie śledztwa 25 lat temu, u którego właśnie zdiagnozowano alzheimera. Ale ich wspomnienia mają niewiele wspólnego z wersją przedstawioną w książce Flynna…
Gdy wydaje się już, że prawda nigdy nie wyjdzie na jaw, detektyw Freeman postanawia ostatni raz spróbować do niej dotrzeć.
Tylko czy prawda w ogóle istnieje?

"Księga luster" to wciągająca bez reszty, szkatułkowa opowieść o morderstwie, wspomnieniach i kłamstwach. Stylowy kryminał, którego elementy, jak w kalejdoskopie, układają się w zupełnie różne obrazy, w zależności od tego, kto dochodzi do głosu.
Porównywana do "Tajemnej historii" Donny Tartt powieść wzbudziła ogromne emocje na wiele miesięcy przed premierą – prawa do jej wydania kupili wydawcy w 39 krajach.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 336

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-03-13

ISBN: 978-83-240-3741-4

Tytuł oryginalny: The Book of Mirrors

Tłumaczenie: Mateusz Borowski

Przeczytaj także

Biografia, którą można obdzielić kilka osób
Kiedy E.O. Chirovici skończył swoją pierwszą powieść napisaną w języku angielskim, zrobił to, co każdy szanujący się autor zrobić powinien: rozesłał ją do kilkunastu agentów literackich w Londynie. Niestety, nikt nie był nią zainteresowany.
>>> czytaj więcej
Przeczytajcie fragment "Księgi luster"
W marcu w Znak Literanova ukaże się "Księga luster", wciągająca bez reszty, szkatułkowa opowieść o morderstwie, wspomnieniach i kłamstwach.
>>> czytaj więcej
Najważniejsze premiery zagraniczne 2017 roku Znak Literanova
W tym roku przygotowaliśmy dla Was znakomite powieści zagraniczne. Są wśród nich bestsellery oraz wybitne debiuty. Zobaczcie, co będziemy czytać w nowym roku!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Życie to miraże
1 1
Agent literacki Peter Katz dostaje list wraz z fragmentem powieści. Okazuje się, że pewien człowiek opisuje rzeczywistość sprzed lat, a konkretnie z roku 1987, gdy został zamordowany słynny profesor psychologii. Czy książka ma być wyznaniem? Wielką spowiedzią? Nie wiadomo, bo autor umiera, zanim Katz zdąży zdobyć całość powieści, ale jest w tej historii coś takiego, że przyciąga ludzi.
>>> czytaj więcej
Różne oblicza prawdy
1 1
Główne pytania, na które odpowiedzi powinien udzielić autor kryminału to: kto?, jak?, dlaczego? Jednakże nie każdy utwór pretendujący do miana literatury kryminalnej wpasowuje się w ten dość uproszczony model.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.