Każdy może zostać Bogiem, wystarczy tylko poznać matematyczne równanie.
Maj 1929 roku. Lwów. Komisarz Edward Popielski wyleciał z policji za niesubordynację. Wreszcie ma czas na rozwiązywanie zagadek matematycznych i… na miłość. Namówiony przez piękną Renatę podejmuje się ryzykownego zlecenia i szybko wpada w kłopoty. A we Lwowie znów wrze. Brutalne morderstwa wstrząsają miastem. I tylko policja wie, co kryje w sobie tajemniczy list od mordercy.
W Liczbach Charona Popielski ma szansę zmienić swoje życie – wrócić do policji i założyć rodzinę z ukochaną kobietą. Ale miłość jest ślepa, podobnie jak sprawiedliwość...
Marek Krajewski, ur. 1966 – pisarz, filolog klasyczny. Przez wiele lat prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia, z których zrezygnował, aby poświęcić się wyłącznie pisaniu książek. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Zadebiutował w 1999 roku Śmiercią w Breslau. Jego powieści ukazały się w osiemnastu krajach. Laureat m.in. Paszportu „Polityki”, Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Prezydenta Wrocławia.
Oprawa miękka
Format: 136x205
Liczba stron: 312
Wydanie: trzecie
Data pierwszego wydania: 2011-05-16
ISBN: 978-83-240-6380-2
Przeczytaj także
Krakowski Czwartek Kryminalny z Markiem Krajewskim
W czwartek 10 listopada zapraszamy na Krakowski Czwartek Kryminalny, którego gościem będzie Marek Krajewskim.
>>>
czytaj więcej
Marek Krajewski w Brzegu Opolskim
W środę 7 października zapraszamy do Brzegu Opolskiego na spotkanie z Markiem Krajewskim i promocję jego najnowszej powieści „Arena szczurów".
>>>
czytaj więcej
Tylko u nas! Fragment najnowszej powieści Marka Krajewskiego!
Jako pierwsi publikujemy fragment najnowszego mrocznego kryminału Marka Krajewskiego „Arena szczurów".
>>>
czytaj więcej
Materiały o książce
Marek Krajewski w internecie
Marek Krajewski o Popielskim, Lwowie i makabrycznych zbrodniach w książce ”Liczby Charona”
Recenzje
Lwowskie smaczki
38
26
kliknij,
jeśli recenzja była przydatna kliknij,
jeśli recenzja była nieprzydatna anuluj
ocenę
Swoją przygodę z komisarzem Popielskim rozpocząłem właśnie od "Liczb Charona" i nie rozczarowałem się. Oprócz oryginalnego wątku kryminalnego urzekła mnie skrupulatność autora w opisach starego polskiego Lwowa, jego mieszkańców, a szczególnie kresowej batiarskiej gwary. Krajewski na kartach powieści czyni to tak perfekcyjnie, że aż tęskni się za tym straconym miastem, jego kolorytem i atmosferą.
>>>
czytaj więcej
Retro kryminał z kresowymi klimatami
94
42
kliknij,
jeśli recenzja była przydatna kliknij,
jeśli recenzja była nieprzydatna anuluj
ocenę
Matematyka, tzw. 'królowa nauk', nigdy nie była, nie jest i podejrzewam, że już nie będzie moją mocną stroną. Jako 'matematyczny analfabeta' widząc w tytule słowo liczby, a po szybkim przekartkowaniu książki w bibliotece, o zgrozo, jakieś tabelki wypełnione cyframi, pokręciłam nosem mamrocząc, no nie wiem, matematyczne zagadki, skomplikowane równania, to chyba nie dla mnie. Ale pani bibliotekarka tak gorąco polecała, a dobrze wie, że kryminały maści wszelakiej lubię, więc wzięłam. Zaczęłam czytać i jakież było moje zdziwienie gdy zamiast przedwojennego Lwowa pojawiło się norweskie Oslo lat osiemdziesiątych i prezenter, którego nazwisko kojarzy się raczej z kryminałami skandynawskimi niż Lwowem.
>>>
czytaj więcej
Matematyczne zagadki
109
60
kliknij,
jeśli recenzja była przydatna kliknij,
jeśli recenzja była nieprzydatna anuluj
ocenę
"Królowa nauk" - matematyka, nigdy nie była moją mocną stroną. Cudem przebrnęłam przez nią w liceum, a jedyny dział, który mnie w niej fascynował to logika. I dzięki Bogu należę do tego pokolenia, które załapało się jeszcze na „starą maturę", gdzie matematyka nie była obowiązkowa. W najnowszej powieści Marek Krajewski do zagadki kryminalnej dodaje właśnie zagadkę matematyczną, a konkretnie analizę kwadratów liczbowych.
>>>
czytaj więcej
Dodaj
własną recenzję
Zapraszamy do
napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez
formularz.