Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ludzie i epoki. Klasa I

Krzysztof Polek, Marek Wilczyński

Ludzie i epoki. Klasa I

Podręcznik do historii obejmujący kształcenie w zakresie podstawowym w liceum ogólnokształcącym, liceum profilowanym i technikum oraz kształcenie w zakresie rozszerzonym w liceum ogólnokształcącym i liceum profilowanym.

Znany i popularny podręcznik do historii z serii Z Pegazem został udoskonalony i rozbudowany zgodnie z napływającymi do wydawnictwa sugestiami nauczycieli i uczniów.
Część książki dotyczącą starożytności uzupełniono dodatkowymi informacjami, natomiast rozdziały poświęcone średniowieczu napisano od nowa.
Autorzy zachowali proporcje pomiędzy opisami przemian politycznych, społeczno-gospodarczych i kulturowych. Wart podkreślenia jest wyjątkowy i sprawdzony już układ dydaktyczny podręcznika. Całkowicie nowe mapy, atrakcyjny zestaw źródeł ikonograficznych, przemyślany wybór tekstów źródłowych oraz rozbudowane ćwiczenia pozwalają na indywidualny dobór metod pracy z podręcznikiem.
Dodatkowo podręcznik został wyposażony w doskonałe pomoce naukowe:
Zakładki zawierające schemat interpretacji tekstów źródłowych oraz ikonografii, rozkładaną planszę, stanowiącą syntezę całego materiału klasy pierwszej. Książka pisana barwnym i żywym językiem nie stroni od anegdot i ciekawostek, co powoduje, że czyta się ją łatwo i przyjemnie!   

Oprawa miękka

Format: 167 × 235 mm, s. 368,
ilustracje kolorowe

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2002-04-08

ISBN: 83-240-0176-X

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.