Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Szymon Hołownia

Ludzie na walizkach. Nowe historie

To książka, która powstała na podstawie programu pod tym samym tytułem, który Szymon Hołownia prowadzi w Religia.tv. Rozmawia z ludźmi w sytuacjach granicznych - doświadczonymi przez chorobę, śmierć kogoś bliskiego lub inne trudne przejścia. Część z nich znana jest z mediów, jak Maciej Kozłowski czy Ewa Komorowska, inni toczą swoje zmagania z dala od blasku fleszy. W każdym jednak przypadku ich opowieści są autentyczne i poruszające. Uświadamiają nam, jak wielkim darem jest życie i zdrowie i jak niewiele trzeba, aby ten dar utracić. Szymon Hołownia prowokuje, pyta o bunt wobec Boga, o to, jak w ogóle można pogodzić się z takimi doświadczeniami. Odpowiedzi, które słyszy, mogą nas wiele nauczyć.

Oprawa twarda

Format: S6(124x195)

Liczba stron: 136

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-06-27

ISBN: 978-83-240-1512-2

Opracowanie graficzne: Wojciech Wawoczny

Przeczytaj także

Szymon Hołownia na Śląsku
W środę, 11 czerwca 2014 zapraszamy na spotkanie w Tychach i Pyskowicach z autorem m.in. Nieba dla średniozaawansowanych. Wstęp wolny!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Pozycja, która wywołuje ogrom emocji
67 37
Przypuszczam, że Szymona Hołownię zna większość Polaków. Jeśli nie z jego działalności dziennikarskiej i publicystycznej, to chociażby z prowadzenia programu "Mam talent" bądź komentowania prasy codziennej w programie śniadaniowym w TVN-ie. Hołownia jest także autorem (aktualnie) ośmiu książek, które cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Miałam na nie ochotę od dawna, chociaż nie wiedziałam, czego mogę się po nich spodziewać. Podjęłam to ryzyko, bo podobno, gdy jest ryzyko - jest zabawa. Przyznaję - nie bawiłam się podczas lektury "Ludzi na walizkach", jednak zupełnie nie żałuję tego, ponieważ ta pozycja wywołała we mnie ogromne emocje, a także pobudziła mój umysł do pracy na wyższych obrotach.
>>> czytaj więcej
Piękne i prawdziwe opowieści o codziennym życiu
81 33
Lubię Hołownię. Jako autora książek i felietonów w różnych gazetach, jako prowadzącego 'Mam Talent', jako człowieka. Bardzo podoba mi się to ,że stara się nie być płytki, ma ogromne poczucie humoru, o sprawach dotyczących duszy mówi językiem współczesnym i prostym jak konstrukcja cepa i w tym wszystkim pozostaje sobą.
>>> czytaj więcej
Nikt jej nie oszuka
88 48
Kiedy słyszysz, słowo „śmierć", co czujesz? Lęk? Może wręcz paniczny strach, powodujący, że chcesz uciec od myśli i uczuć z nią związanych? Zapewne teraz chcesz odwrócić swój wzrok od tego chropowatego wręcz kłującego słowa kojarzącego się z niesprawiedliwością, gwałtem, przemocą. Jednak żebyś nie wiem jak mocno zaciskał powieki, czy żebyś nie wiem, jak szybko gnał nie tracąc czasu na zbędne oglądanie się za siebie i tak nie uciekniesz od niej.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.