Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wojciech Lubawski, Tomasz Natkaniec

Małgorzata idzie na wojnę

Jeśli nie zabije go wojna, zrobi to ona

Ma ją poślubić, lecz nie pojawia się w kościele. Rusza z Józefem Piłsudskim, by bić się o wolną Polskę. W oczach Małgorzaty nie znajduje to usprawiedliwienia. Urażona duma i złamane serce pięknej mistrzyni sztuk walki domagają się zemsty. Żadna wojna jej nie powstrzyma.

Awanturnicza i barwna opowieść o losach młodej Małgorzaty Szczerbińskiej, która chcąc ukarać wiarołomnego kochanka, wplątuje się w sam środek walki o wolność Polski.

„Małgorzata idzie na wojnę” to powieść napisana przez dwóch przyjaciół, którzy swoją pasję i zamiłowanie do poszukiwań starych dokumentów spletli z pełną humoru i szaleństwa historią pięknej Małgorzaty. Dziewczyna nie cofnie się przed niczym, aby wymierzyć sprawiedliwość pewnemu kawalerzyście.

Oprawa miękka

Format: 140x205

Liczba stron: 272

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-03-17

ISBN: 978-83-240-2988-4

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Przeczytaj także

Debata z prezydentem Kielc
10 sierpnia o godz. 17.00 Wojciech Lubawski, prezydent Kielc i współautor książki Małgorzata idzie na wojnę, zaprasza do Jędrzejowa na debatę upamiętniającą setną rocznicę wymarszu kadrówki.
>>> czytaj więcej
100. rocznica wymarszu kadrówki z krakowskich Oleandrów

Będziesz 3 sierpnia w Krakowie? Zapraszamy na debatę Pierwsza Kompania Kadrowa - między mitem a czynem, w której wezmą udział m.in. Jerzy Illg, redaktor naczelny Znaku, oraz autorzy książki Małgorzata idzie na wojnę.  


>>> czytaj więcej
Spotkanie w Kielcach

Zapraszamy w sobotę, 5 kwietnia 2014 roku do księgarni Echo na spotkanie z autorami książki Małgorzata idzie na wojnę.


>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Ciekawostki historyczne

Męstwo i męskość – te dwa słowa same nasuwają się na myśl o legionistach Piłsudskiego. Tymczasem wojna o niepodległość wcale nie była męską sprawą. Spod niejednej maciejówki wysuwał się warkocz lub loczek, a ich właścicielki popisały się na polu walki nie gorzej od żołnierzy („Zapomnij o legionistach! Te dziewczyny wywalczyły Polsce wolność”). Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Kobieta na wojnie? Historia prawdziwa
4 0
Podziwiam pasjonatów. Uwielbiam patrzeć na ludzi, którzy robią coś z pasją, a efekty ich pracy są naprawdę imponujące. Czemu o tym wspominam? „Małgorzata idzie na wojnę" jest dziełem współpracy dwóch przyjaciół - Wojciecha Lubawskiego, prezydenta Kielc i Tomasza Natkańca, redaktora i dziennikarza. Dwóch zapaleńców, którzy z zamiłowania do historii napisali świetną powieść, w której jest mnóstwo dobrego humoru i świetni bohaterowie, których czytelnik polubi dosłownie od pierwszego zdania.
>>> czytaj więcej
Prawdziwa opowieść, którą odkryła fascynacja historią
14 12
Wojna wybucha w najmniej stosownym momencie. Przynajmniej zdaniem Małgorzaty Szczerbińskiej, która ma zamiar wkrótce poślubić swojego narzeczonego. Gdy ten odkłada ślub w bliżej nieokreśloną przyszłość, podstępnie dezerterując od Małgorzaty do Legionów Piłsudskiego, dziewczyna wyrusza z Krakowa jego śladem. By go zabić, oczywiście. I już wiadomo, że nie będzie sztampowo.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.