Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Migawki

Wspomnienia jednego z najwybitniejszych polskich artystów fotografii

Roman Polański tańczący na stole. Maryla Rodowicz w kasku na tle „malowniczej” Nowej Huty. Najodważniejsza sesja Anny Dymnej w negliżu pośród polnych kwiatów. Intymny portret małżeństwa Komedów. Nadzwyczajne zdjęcia Wojciecha Plewińskiego zapisały się już w historii. Legendarne postaci uchwycone w legendarnych ujęciach.

Z jego zdjęć patrzą na nas piękne dziewczyny, niezapomniane „przekrojowe kociaki”, które przez lata zdobiły okładki najpopularniejszego PRL-owskiego tygodnika. Ich zazdrośni narzeczeni niejeden raz robili awantury w redakcji „Przekroju”, wściekli, że roznegliżowane zdjęcia ich ukochanych oglądała cała Polska.

Niezwykłe portrety, odważne akty, inspirujące kolaże i wybitne zdjęcia przyrody – fotografie Wojciecha Plewińskiego, prezentowane na wystawach na całym świecie i wielokrotnie nagradzane, stały się kroniką ważnej epoki w historii polskiej kultury. Ze wspomnień wybitnego fotografa wyłania się zatem nie tylko niepowtarzalny życiorys artysty, człowieka wielu pasji, lecz także niebanalny, pełen anegdot obraz minionego czasu.

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 384

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-05-16

ISBN: 978-83-240-2751-4

Przeczytaj także

„Migawki z życia" - spotkanie z Wojciechem Plewińskim
W środę 25 maja zapraszamy do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie na spotkanie z mistrzem Wojciechem Plewińskim. Inspiracją spotkania jest wydana właśnie przez wydawnictwo Znak Literanova książka „Migawki. Wspomnienia fotografa".
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.