Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nathan Hill

Niksy

Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski

Samuel ze szczegółami zapamiętał dzień, w którym opuściła go matka. Podobnie jak noc, kiedy pocałował ukochaną, i popołudnie w lesie, gdzie ostatni raz widział najlepszego przyjaciela. Wszyscy oni nagle zniknęli z jego życia.

Choć Samuel ukrył się w wirtualnym świecie Elflandii, by tam zabijać potwory, nie przestał myśleć o tych, których utracił. Gdy po latach wyruszy w podróż, by odkryć prawdę o swojej rodzinie, przekona się, że jego życie było ulotną grą pozorów. Przyszedł czas, by zmierzyć się z niksami, o których opowiadała mu matka.

Niksy to demony, które oszałamiają i uwodzą, wciągają do swojego świata i nie pozwalają o sobie zapomnieć. Każdy widzi je inaczej. Niksa to ktoś, kogo kochałeś, ale nie potrafiłeś przy sobie zatrzymać, albo coś nieuchwytnego, czego szukasz przez całe życie, o czym marzysz, choć jest nieosiągalne. Każdy ma swoją niksę.

Nathan Hill z maestrią łączy skandynawską mitologię ze światem gier komputerowych, zderzając chicagowskie zamieszki z 1968 roku z ponadczasową miłością, tworzy wielowymiarowy obraz świata przenikniętego emocjami. Od tej powieści nie sposób się oderwać. Na jej podstawie powstaje serial, w którym zagra Meryl Streep.

Oprawa twarda

Format: 135x210

Liczba stron: 864

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2017-09-11

ISBN: 978-83-240-6930-9

Tytuł oryginalny: The Nix

Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski

Przeczytaj także

Debiutant porównywany do Karola Dickensa, Donny Tartt czy Johna Irvinga
John Irving powiedział w wywiadzie, że nie może sobie przypomnieć, kiedy ostatnio literacki debiut zrobił na nim tak ogromne wrażenie. W pisarstwie Hilla odnajduje dickensowski rozdźwięk pomiędzy głębokim smutkiem i rozbrajającą komedią.
>>> czytaj więcej
Głośne literackie odkrycie jesienią w Polsce!
W połowie września w księgarniach pojawi się książka Nathana Hilla „Niksy" - to literackie objawienie 2016 roku w USA.
>>> czytaj więcej
Monumentalna, doskonale napisana powieść
Wyobraź sobie to, czego pragniesz najmocniej na świecie. Pomyśl o swoim świętym Graalu, twojej ziemi obiecanej; o osobie, którą darzysz największą miłością, o marzeniu, rządzącym całym tobą...
Oto twoja niksa.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.