Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jeannette Kalyta

Położna. 3550 cudów narodzin

Książka i dla rodziców, i tych, którzy chcą nimi zostać

„Położna. 3550 cudów narodzin” to autobiograficzna opowieść Jeannette Kalyty, najbardziej znanej polskiej położnej. Wzruszająca, momentami zabawna, głęboko prawdziwa historia jej życia i pracy. Niezwykły dokument cudu narodzin dziecka i mocny głos w społecznej dyskusji na temat podmiotowości kobiety w czasie porodu. Historie par i matek rodzących pod opieką Jeannette Kalyty wywołują żywe emocje i skłaniają do refleksji. To książka i dla rodziców, i tych, którzy chcą nimi zostać.

Oprawa twarda

Format: 136x205

Liczba stron: 328

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-01-13

ISBN: 978-83-7515-274-6

Przeczytaj także

Autorzy Otwartego w Krakowie
W ostatni weekend października podczas Międzynarodowych Targów Książki w boksie D3 pojawi się sześciu pisarzy. Zobaczcie, kto będzie!
>>> czytaj więcej
Zapraszamy po autograf
Jeannette Kalyta i Tomek Michniewicz to tylko wybrani autorzy, którzy gościć będą na naszym stoisko (77/D9) podczas Warszawskich Targów Książki.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Agnieszka Grochowska

„Możemy rodzić odważnie. W zgodzie ze swoim ciałem, intuicją, naturą. Jeannette napisała książkę bardzo potrzebną. Piękną, prawdziwą, z serca. Żałuję, że nie przeczytałam jej wcześniej”.

Prof. dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska

„Opowieść Jeannette Kalyty to pozycja ciekawa i niekonwencjonalna. Pozwala czytelnikowi na własną refleksję dotyczącą porodów naturalnych i wskazań do wykonywania cesarskich cięć.
Autorka to fachowiec, profesjonalistka, a przede wszystkim człowiek bliski tym, którym służy i których wspiera.
Gorąco polecam”.

 

Kayah

Pod czułą opieką Jeannette narodziło się nie tylko wiele dzieci, ale i matek. Matek świadomych, rodzących bezpiecznie siłami natury, o co tak mądrze zabiega.
Przeczytajcie, a zrozumiecie, dlaczego moment bolesnego porodu uważam do dziś za jedno z najważniejszych i najbardziej mistycznych doświadczeń w moim życiu. Jej metody sprawiają, że każda kobieta ma szansę poczuć, iż nowatorska, acz naturalna idea, że Jeannette nie odbiera porodu, lecz go przyjmuje, się sprawdza. A przy okazji to też matka, i to dwójki dzieci, więc wszystkie nasze rozterki nie są jej obce.

Recenzje

Gorąco polecam
69 53
Piękna i wzruszająca opowieść o ludziach, porodach i samej autorce. Janette w wyjątkowy sposób opisuje, jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdych rodziców jakim jest powitanie na świecie dziecka!
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.