Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Alan Philps, John Lahutsky

Porzucony

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy

Droga z koszmarnego rosyjskiego domu dziecka do nowego życia w Ameryce

Wania jako chore niemowlę został opuszczony przez niedojrzałą matkę i umieszczony w upiornym rosyjskim sierocińcu. W wieku zaledwie 6 lat został przeniesiony na zamknięty oddział psychiatryczny, w którym był przywiązywany do łóżka, faszerowany lekarstwami, niedożywiony i przemarznięty.

Na drugim krańcu świata, w Stanach Zjednoczonych, Paula poznaje historię chłopca, postanawia go uratować: adoptuje go i sprowadza do Ameryki. Historia Wanii to dowód na to, że nawet najbardziej nierealne marzenia mogą się ziścić.

Wydanie kieszonkowe

Format: 118x168

Liczba stron: 400

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-07-23

ISBN: 978-83-240-2284-7

Opracowanie graficzne: Adam Jaworski

Tytuł oryginalny: The Boy From Baby House 10. From the Nightmare of a Russian Orphanage to a New Life

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy

Recenzje

Nic nie boli tak jak życie...
21 16
Jedna z tych książek,która pozostawiła we mnie jako czytelniku- niezatarty ślad, w duszy i ciele. Żywą ranę.A na ustach cichy szept,a zarazem nieme nie dowierzanie: "Boże to nie może być prawda''....
Niejednokrotnie w naszym życiu kierujemy się przysłowiem: "Nigdy nie jest tak źle,aby nie mogło być gorzej...". Niestety, w życiu tego małego chłopca,który zerka na nas z okładki okazuję się ono niestety całkowicie bezpodstawne.Bo ten koszmar,którego doznało to dziecko,załamałby równie mocno niejednego dorosłego.

 


>>> czytaj więcej
Łzy nadziei
46 21
Kiedy czytałam tę książkę, nie mogłam uwierzyć, że taki świat istnieje... Odkładałam czytanie i nie mogłam znaleźć spokoju... Świat małego Wani stał się moim światem. Poruszająca historia, która zapada w samo serce...
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.