Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

C. W. Gortner

Przysięga królowej. Historia Izabeli Kastylijskiej

Tłumaczenie: Dorota Malina

Poruszająca i jednocześnie trzymająca w napięciu opowieść o jednej z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych władczyń znanych z kart historii

Nikt nie wierzył, że Izabela była stworzona do wielkich rzeczy. Drobna i niepozorna, miała zaledwie siedemnaście lat, kiedy niespodziewanie została dziedziczką tronu Kastylii. Nagle z pionka w dworskich rozgrywkach stała się jednym z kluczowych graczy. Musiała nauczyć się lawirować wśród licznych pułapek w niebezpiecznej walce o koronę i postawić wszystko na jedną kartę, by poślubić mężczyznę, którego wybrała.

Izabela Kastylijska przeszła do historii jako władczyni, która doprowadziła do zjednoczenia Hiszpanii i wizjonerka, dzięki której Krzysztof Kolumb dopłynął do wybrzeży Ameryki.

„Przysięga królowej” to poruszająca i jednocześnie trzymająca w napięciu opowieść o jednej z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych władczyń znanych z kart historii.

C.W. Gortner jest autorem poczytnych powieści historycznych i miłośnikiem historii. Zbierając materiały do książek odbył liczne podróże, uczył się dworskich tańców i zamieszkał w zamku w Hiszpanii. Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków.

Oprawa miękka

Format: 155x235

Liczba stron: 512

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-04-28

ISBN: 978-83-240-2506-0

Tytuł oryginalny: Queen's Vow. A novel of Isabella of Castile

Tłumaczenie: Dorota Malina

Przeczytaj także

Książki Znaku na liście TOP 40
6 pozycji znalazło się w rankingu najlepiej sprzedających się książek w sieci Empik. W pierwszej 10. - Swoją drogą Tomka Michniewicza.
>>> czytaj więcej
Ponownie w czołówce
Beksińscy Portret podwójny wśród najlepiej sprzedających się książek w sieci księgarń Matras. Inne książki z naszych wydawnictw też świetnie sobie radzą!
>>> czytaj więcej
Spotkanie w Warszawie
8 maja 2014 roku zapraszamy na spotkanie z autorem Przysięgi królowej do księgarni Matras.
>>> czytaj więcej
Wkrótce premiera!

Już 30 kwietnia 2014 roku ukaże się niezwykła powieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych władczyń Hiszpanii.


>>> czytaj więcej
Prekursorka renesansu
„Izabela I Kastylijska wywarła tak ogromny wpływ na kulturę światową, że każdy z nas wiele jej zawdzięcza" - mówi C.W. Gortner. Tuż przed polską premierą przeczytaj wywiad z autorem Przysięgi królowej.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Spotkanie w Warszawie
Plany na kolejną książkę
Autor o zbieraniu materiałów
Autor o książce
Czytelniczka o ”Przysiędze królowej”

Recenzje

Królowa to tylko człowiek
11 11
W 1492 roku w hiszpańskim porcie Palos żegnano Krzysztofa Kolumba, nawigatora i żeglarza z Genui, który na trzech statkach miał odnaleźć morską drogę do Indii - w roku 1453 Konstantynopol zdobyli Turcy i droga lądowa na Daleki Wschód stała się zbyt niebezpieczna, by tamtędy przewozić cenne towary. Próbował tego już wcześniej portugalski król Henryk Żeglarz, wysyłając Bartłomieja Diaza, którego zamiar opłynięcia Afryki się nie udał i skończywszy wyprawę odkryciem Przylądka Dobrej Nadziei, wrócił do kraju.
>>> czytaj więcej
Matka, żona i królowa
34 31
Gortner w swoich książkach koncentruje się na postaciach żeńskich, które w historii świata zapisały się bardzo wyraźnie. Są to zwykle królowe, lub królowe matki, które nie cofały się przed niczym, aby osiągnąć zamierzony cel. To postacie wysoce kontrowersyjne, które z jednej strony wspierały naukę, emancypację kobiet, fundowały uniwersytety, ale także wojowały, prześladowały, zatwierdzały masowe mordy na podległej ludności w imię najwyższego.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.