Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Rewolucja międzypaździernikowa. Polska 1956-1957

Jerzy Kochanowski

Rewolucja międzypaździernikowa. Polska 1956-1957

Marzec 1953. Umiera Stalin.
Marzec 1956. Umiera Bierut.
Z mroków stalinizmu wyłania się nowy porządek.
Ale nie o tym jest ta książka.
Jest o zwykłych ludziach sprzed sześciu dekad. O Polakach, którzy pragnęli odrobiny normalności po latach terroru. O wyglądaniu zza „żelaznej kurtyny”.
Jest też o pieniądzach i korupcji, pracy i bezrobociu, chuligaństwie i prostytucji, wyborach miss i świadomym macierzyństwie, otwarciu na świat i marzeniach o własnym samochodzie.
O młodzieży wieku atomowego, tęsknocie za Zachodem i roli Kościoła. O namiastce wolności, która wtedy wydawała się czymś tak wielkim, że można się nią było zachłysnąć.

Najnowsza książka Jerzego Kochanowskiego opowiada o tym, co nam dał Październik ’56. I co potem na długie lata odebrała nam Polska Ludowa.

Oprawa twarda

Format: 163x235

Liczba stron: 448

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-08-28

ISBN: 978-83-240-4208-1

Przeczytaj także

Spotkanie z prof. Jerzym Kochanowskim
W piątek 13 października zapraszamy na spotkanie z prof. Jerzym Kochanowskim autorem książki „Rewolucja międzypaździernikowa. Polska 1956 - 1957".
>>> czytaj więcej
O wyglądaniu zza żelaznej kurtyny
Lata pięćdziesiąte w PRL. Początkowo ponury, najczarniejszy okres powojennej historii Polski. Czas prześladowań i represji, morderstw politycznych i masowych aresztowań. Szalejąca cenzura i rosnące poczucie odcięcia żelazną kurtyną od wolnego świata, nieodwołalnego zamknięcia w strefie wpływów ZSRR...
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.