Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Luc Vanrell, Jacques Pradel

Saint-Exupéry. Ostatnia tajemnica

Tłumaczenie: Marta Szafrańska-Brandt

Legenda Antoine'a de Saint-Exupéry'ego - pisarza i pilota - w końcu znajduje zakończenie

W poniedziałek 31 lipca 1944 roku niebo nad południowym wybrzeżem Francji jest bezchmurne. O godzinie 8.45 major Antoine de Saint-Exupéry startuje z lotniska na Korsyce w lightningu P-38. Ma przeprowadzić misję fotograficzną w rejonie Grenoble. Powrót przewidziany jest na godzinę 12.35-13.00. Potem skończy się paliwo. O 14.30 maszyna wciąż jest poza zasięgiem radarów lotniska. Co się stało z Saint-Exupérym?

Trzeba było blisko pięćdziesięciu lat badań, by odnaleźć pilotowany przez autora Małego Księcia wrak samolotu.

Książka Jacquesa Pradela i Luca Vanrella - prawdziwy thriller historyczny - sytuuje nas w samym centrum poszukiwań, prowadzonych wytrwale przez niewielką ekipę pasjonatów.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 124x195

Liczba stron: 248

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-02-07

ISBN: 978-83-240-1617-4

Opracowanie graficzne: Wojciech Wawoczny

Tytuł oryginalny: St-Exupéry. L'ultime secret

Tłumaczenie: Marta Szafrańska-Brandt

Recenzje

Wciągająca biografia
70 19
Droga Espi! Powiedz mi proszę, czy nauczyciele którzy nas uczyli mają na nas jakiś wpływ? Czy to jacy są i jak nauczają danego przedmiotu odbija się potem na naszym życiu? Dotychczas myślałam, że nic takiego nie ma miejsca. Jednak się myliłam. Otóż będąc w szkole podstawowej bardzo lubiłam historię. Nie byłam może prymuską, ale nauczycielka bardzo fajnie prowadziła lekcje i była lubiana przez uczniów. Niestety wszystko zmieniło się, gdy poszłam do szkoły średniej.
>>> czytaj więcej
Tajemnica śmierci pisarza, który "zdobywał" ludzi
63 27
Antoine de Saint-Exupery - tego francuskiego pisarza, nie trzeba chyba jakoś specjalnie nikomu przedstawiać. Wszyscy przecież go znamy... głównie za sprawą "Małego Księcia". Wiemy, kim był - pisarzem, lotnikiem i wiemy, gdzie i kiedy się urodził - 29 czerwca 1900 roku w Lyonie we Francji. Wiemy także, kiedy zmarł - 31 lipca 1944. Jednak przez długi czas, nikt nie widział, gdzie i jak do tego doszło. Pytanie - co tak naprawdę wydarzyło się 31 lipca 1944 roku? - przez lata całe pozostawało bez odpowiedzi.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.