Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Norman Davies

Serce Europy

Tłumaczenie:

Najoryginalniejsza książka o historii Polski!

Historię Polski zazwyczaj poznajemy według utartego schematu: średniowiecze, nowożytność, zabory i powstania, odzyskanie niepodległości i wiek dwudziesty. Ale tak nie musi być! Norman Davies udowadnia, że nie ma dla niego schematów, od których nie można byłoby się oderwać. W „Sercu Europy” podróż przez polską historię biegnie ścieżką od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych.

Dzięki temu zabiegowi autor „Powstania ‘44”, „Europy” oraz mnóstwa innych historycznych bestsellerów rozpościera przed czytelnikiem niezwykłą panoramę historycznych i kulturowych sił kształtujących naszą teraźniejszość. Historia, literatura, religia, konflikty międzynarodowe i wewnętrzne, polityczne intrygi i rywalizacje. W tej książce nie brakuje niczego.

Polska w „Sercu Europy” to nie tylko geograficzny środek kontynentu. To miejsce, w którym rytm rozwoju europejskiej cywilizacji jest najlepiej słyszalny. Pierwsze polskie wydanie tej książki to gratka dla wszystkich miłośników historii i pisarstwa Normana Daviesa.


Szukasz pomysłu na prezent? Koszulka „Serce Europy” została stworzona specjalnie z okazji wydania najnowszej książki Normana Daviesa

Zobacz jak ją otrzymać


Oprawa twarda z obwolutą

Format: 150x235

Liczba stron: 512

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-11-17

ISBN: 978-83-240-3031-6

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tłumaczenie:

Przeczytaj także

Norman Davis uhonorowany Nagrodą Specjalną BCC
27 stycznia 2018 r. odbędzie się gala finałowa, wieńcząca XXVII edycję konkursu Lider Polskiego Biznesu, podczas której Nagrodą Specjalną Business Centre Club zostanie uhonorowany prof. Norman Davies. 
>>> czytaj więcej
Znak trzykrotnie wyróżniony!
W konkursie o Nagrodę Feniksa 2015 Stowarzyszenie Wydawców Katolickich doceniło nasze publikacje.
>>> czytaj więcej
Uważa Polskę za serce Europy i przekonuje do tego świat.
Rozmowa z Normanem Daviesem w lutowym „Twoim Stylu".
>>> czytaj więcej
Norman Davies w Warszawie
Gratka dla miłośników historii i pisarstwa brytyjskiego historyka. Okazja do zdobycia autografu w Sercu Europy, zaskakującej książce o historii Polski, już 26 listopada o godz. 18.00.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.