Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Szczery artysta. O Karolu Hubercie Rostworowskim

Maria Rostworowska

Szczery artysta. O Karolu Hubercie Rostworowskim

Opowieśc o poecie, dramatopisarzu, publicyście, niespełnionym kompozytorze

Książki Marii Rostworowskiej układają się w swoistą sagę krakowskich rodów Moszyńskich, Pusłowskich, Rostworowskich. Są w tych historiach romanse i osobiste dramaty, są ogromne zasługi wobec tradycji i kultury. Tym razem Maria Rostworowska oddaje w ręce czytelników opartą na obszernych kwerendach i licznych nieznanych dotąd dokumentach opowieść o swym dziadku Karolu Hubercie – poecie, dramatopisarzu, publicyście, niespełnionym kompozytorze, jednej z najbardziej wpływowych, ale i budzących sprzeciwy postaci ze świata polskiej literatury pierwszych dekad XX wieku. Jego utwory należały do najczęściej wystawianych, a wsławione wielkimi rolami Ludwika Solskiego dramaty – "Judasza z Kariothu" i "Niespodziankę" – znali wszyscy. Autorka ukazuje tajemnice życia i twórczości niegdyś budzącego emocje, dziś niemal zapomnianego Rostworowskiego w sposób, który nie pozwala oderwać się od lektury. Poznajemy pisarza z perspektywy dotąd nieznanej – poprzez biograficzną opowieść umieszczoną w kontekście epoki.
Diana Poskuta-Włodek

Broszurowa z obwolutą

Format: 144 x 205

Liczba stron: 512

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-05-16

ISBN: 978-83-240-4139-8

Przeczytaj także

Karol Hubert Rostworowski - artysta zapomniany
Dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej serdecznie zaprasza na spotkanie z Marią Rostworowską oraz na promocję jej najnowszej książki „Szczery artysta. O Karolu Hubercie Rostworowskim".
>>> czytaj więcej
O Karolu Hubercie Rostworowskim w Radio Kraków
Dziś w Radio Kraków Maria Rostworowska będzie opowiadać o swoim dziadku - Karolu Hubercie Rostworowskim, poecie, dramatopisarzu, publicyście, niespełnionym kompozytorze.
>>> czytaj więcej
Podróż w krainę ponadczasowego mitu
Instytut Studiów Archetypowych i Religijnych zapraszana konferencję Niespodzianka - spotkanie z Innym, która odbędzie się w dniach 9-11 września w siedzibie Instytutu w Sichowie Dużym. Można się jeszcze zapisywać.
>>> czytaj więcej
Zapomniany i kontrowersyjny
W Znaku ukazała się właśnie książka „Szczery artysta. O Karolu Hubercie Rostworowskim" - opowieść o jednej z najbardziej wpływowych, ale i budzących sprzeciwy postaci ze świata polskiej literatury.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.