Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Tajemnica zaginionej ślicznotki

Eduardo Mendoza

Tajemnica zaginionej ślicznotki

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Kultowy bohater Eduardo Mendozy, damski fryzjer, mierzy się z najtrudniejszą kryminalną aferą w swojej karierze.

Kiedy popularna topmodelka Olga Baxter ginie w zagadkowych okolicznościach, damski fryzjer zostaje wrobiony w jej zabójstwo. By dowieść swojej niewinności, musi stoczyć niebezpieczną rozgrywkę z tajemniczym syndykatem, którego bogaci członkowie od lat trzęsą przestępczym półświatkiem Hiszpanii. Z pomocą nieoczekiwanie przyjdzie mu nowy pomocnik, czarujący transwestyta o pseudonimie panna Westinghouse.

Bardziej przenikliwy niż Herkules Poirot, kreatywny w działaniu niczym Sherlock Holmes, bezkompromisowy w dążeniu do prawdy jak Mikael Blomkvist. Kultowy bohater Eduardo Mendozy, damski fryzjer, mierzy się z najtrudniejszą kryminalną aferą w swojej karierze.

Przezabawna i trzymająca w napięciu historia kryminalna, którą mogliby wymyślić Pedro Almodóvar z Agathą Christie na wspólnej herbatce „z prądem”.

Błyskotliwa drwina z wojującej lewicy i pogrążonej w swoich obsesjach skrajnej prawicy, dynamiczna akcja, żonglerka literackimi konwencjami – wszystko to sprawia, że Tajemnica zaginionej ślicznotki jest przepysznym i lekkim daniem dla wszystkich smakoszy kryminału i komedii.

Oprawa miękka

Format: 140x205

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-09-26

ISBN: 978-83-240-3686-8

Tytuł oryginalny: El secreto de la modelo extraviada

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Przeczytaj także

Dni Mendozy w krakowskim Instytucie Cervantesa
20 kwietnia w Madrycie odbędzie się uroczyste wręczenie Eduardowi Mendozie nagrody Premio Cervantes 2016 - najważniejszego wyróżnienia literackiego w świecie hiszpańskojęzycznym, nazywanego hiszpańskim Noblem. Z tej okazji krakowski Instytut Cervantesa, którego biblioteka nosi imię pisarza, przygotowuje szereg wydarzeń i atrakcji związanych z twórczością Mendozy.
>>> czytaj więcej
Eduardo Mendoza laureatem Nagrody Cervantesa 2016
Uwielbiany w Polsce pisarz Eduardo Mendoza, został laureatem tegorocznej Nagrody Cervantesa, najważniejszego wyróżnienia literackiego w świecie hiszpańskojęzycznym przyznawanego za całokształt twórczości. Autora doceniono za wniesienie „nowego stylu narracji do hiszpańskiej beletrystyki".
>>> czytaj więcej
Książki na jesienną chandrę!
Na całej połaci - deszcz,
W przeróżnej postaci - deszcz,
Na siostry i braci - deszcz,
Jesienny plakacik - deszcz
- Jeremi Przybora celnie opisał to, co za oknem.
>>> czytaj więcej
Eduardo Mendoza w Polsce!
Wszystkich fanów katalońskiego pisarza zapraszamy na spotkania - w Warszawie i Krakowie.
>>> czytaj więcej
Eduardo Mendoza w Warszawie
We wtorek 4 października zapraszamy do Warszawy na spotkanie z Eduardo Mendozą, autorem wielu bestsellerowych powieści i laureatem prestiżowej nagrody Premio Planeta.
>>> czytaj więcej
"Tajemnica zaginionej ślicznotki" - przeczytajcie fragment!
Już we wrześniu najnowsza powieść Eduarda Mendozy "Tajemnica zaginionej ślicznotki", w której na scenę ponownie wkracza niezapomniany i niepodrabialny damski fryzjer. Przeczytajcie fragment!
>>> czytaj więcej
Co poczytać we wrześniu?
Lato jeszcze trwa, ale wakacje już za nami. Wieczory coraz dłuższe. Co przeczytać we wrześniu? Zobaczcie nasze propozycje.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.