Co poczytać we wrześniu?
Lato jeszcze trwa, ale wakacje już za nami. Wieczory coraz dłuższe, co przeczytać we wrześniu? Zobaczcie nasze propozycje.
Pozycją absolutnie obowiązkową dla każdego miłośnika kryminału będzie „Mock" Marka Krajewskiego, którego akcja toczy się we Wrocławiu w 1913 roku. Młody wachmistrz kryminalny Eberhard Mock może stracić wszystko. Dał się wplątać w obyczajowy skandal, grozi mu wyrzucenie z policji. Nie może pogrzebać kariery, zbyt wiele ma do stracenia. Z wściekłą determinacją rzuca się w wir śledztwa, które jest boleśnie nieprzewidywalne - albo ocali jego karierę, albo doprowadzi go do upadku.
A jeśli lubicie nieco lżejsze kryminalne klimaty, koniecznie sięgnijcie po „Tajemnicę zaginionej ślicznotki", w której z wielkim hukiem powraca niepodrabialny damski fryzjer. Kultowy bohater Eduardo Mendozy będzie się musiał z mierzyć z najtrudniejszą kryminalną aferą w swojej karierze. Kiedy popularna topmodelka Olga Baxter ginie w zagadkowych okolicznościach, damski fryzjer zostaje wrobiony w jej zabójstwo. By dowieść swojej niewinności, musi stoczyć niebezpieczną rozgrywkę z tajemniczym syndykatem, którego bogaci członkowie od lat trzęsą przestępczym półświatkiem Hiszpanii.
Mroczną atmosferę znajdziecie także w drugiej części francuskiej powieści „Vernon Subutex". Straciwszy mieszkanie i nadzieję na pomoc ze strony znajomych Vernon ląduje na bruku. Schorowany i ranny, zupełnie nieprzystosowany do życia na ulicy może liczyć jedynie na łaskę innych.
A jednak są tacy, którzy uparcie poszukują Vernona - a raczej jego walizki i trzech tajemniczych taśm nagranych przed śmiercią przez gwiazdora Alexa Bleacha. Walizka czeka na właściciela u Emilie... do dnia, gdy ktoś włamuje się do jej mieszkania...
Na poważnie sprawami policyjnymi zajmują się Joanna i Rafał Pasztelańscy w swojej książce „Policjanci. Za cenę życia". Najbardziej sensacyjne historie z udziałem policjantów to nie podejrzane układy czy zakrapiane imprezy z bandytami, ale codzienna służba. Dziś to przestępcy stają się celebrytami. O funkcjonariuszach, którzy ze złem mierzą się każdego dnia, mówi się niewiele. A zbrodnie zdarzają się codziennie. To nie książka o złych glinach. To historie o prawdziwym bohaterstwie, o ludziach, którzy nie cofnęli się przed ryzykiem. O ich odwadze, kulisach pracy i bliskich, których zostawili.
Osoby zainteresowane historią nie mogą przegapić nowego reportażu Witolda Szabłowskiego "Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia". Rzeź wołyńska to nie tylko liczby ofiar i polityczne spory, ale przede wszystkim poruszające historie ludzi. Witold Szabłowski, rusza na Ukrainę, by odnaleźć ostatnich żyjących świadków tamtych wydarzeń. Jako pierwszy szuka odpowiedzi na pytanie: kim byli Ukraińcy, którzy pomogli wówczas Polakom?
W świat politycznych elit wprowadzi Was Kate Andersen Brower , która w swojej książce „Rezydencja. Sekretne życie Białego Domu" zdradza tajemnice rodzin Kennedych, Reaganów, Bushów i Obamów. Pracownicy rezydencji opowiedzieli autorce, jak starali się omijać gabinet Kennedy'ego, gdy ten zdradzał właśnie swą śliczną żonę Jackie. Mówią o 11 września z perspektywy, której nikt dotąd nie poznał. Ujawniają, co robi Michelle Obama, by zapewnić córkom „normalne życie".
Przeczytajcie także bestsellerową książkę, która rozwścieczyła Manhattan. Kiedy autorka „" wraz z mężem i synkiem przeprowadziła się z zacNaczelnych z Park Avenuehodniego na wschodni Manhattan, sądziła, że zmienia jedynie adres. Okazało się jednak, że trafiła do całkowicie odmiennej kultury. Nagle otoczyło ją plemię bajecznie bogatych, eleganckich kobiet, których świat opierał się na ścisłej hierarchii. Choć w pierwszej chwili instynkt podpowiadał jej ucieczkę, postanowiła walczyć. Aby zrozumieć zasady działania społeczności, w której się znalazła, i wreszcie odnaleźć w niej dla siebie miejsce, wykorzystała swoją znajomość antropologii.
Polecamy także „Sekrety księżniczki", książkę Jean Sasson o tym, jak naprawdę wygląda życie kobiet w Arabii Saudyjskiej w XXI wieku. Roksanę mąż oblał kwasem tylko dlatego, że wyszła z domu bez pozwolenia.
Dla pięknej Jemenki Italii uroda stała się przekleństwem.
Nieustraszona Fiery zrobiła wszystko, żeby zdobyć stopień naukowy.
Maha, buntownicza córka księżniczki Sułtany, w tajemnicy wspierała uchodźców z Syrii.
Te kobiety łączy jedno - żyją tu i teraz na Bliskim Wschodzie.Są wśród nich niewinne ofiary przemocy. Są też bohaterki, które nie boją się walczyć o swoje prawa. Księżniczka Sułtana z królewskiego rodu Saudów zdradza światu ich wstrząsające sekrety.
A jeśli wolicie polskie klimaty - sięgnijcie po „Tymczasem". Izabela Sowa - jak zawsze inteligentnie i ironicznie - trafia w czuły punkt. Opisując tu i teraz, pokazuje nasze nadzieje, kompromisy i... życie na kredyt. Jej bohaterka Monique jest niczym ideał z kolorowych czasopism: jest wykształcona, pracuje jako osobista stylistka i występuje w telewizji. W rzeczywistości - jak niemal każdy - boi się, że zabraknie jej na ratę za mieszkanie, a kariera w show-businessie to dla niej tak naprawdę bieganie z wieszakiem za pozbawionymi gustu żonami biznesmenów.
A dla wszystkich dbających o zdrowie jest książka Bożeny Kropki „Co mi dolega. Poradnik skutecznego leczenia dietą". Nikt nie jest skazany na choroby cywilizacyjne. Jeśli dokuczają Ci bóle głowy, zmęczenie, problemy skórne, drażliwość, problemy z trawieniem, ta książka jest dla ciebie! Dzięki niej nauczysz się interpretować pierwsze niepokojące symptomy i dowiesz się, o jakie badania poprosić w gabinecie lekarskim.
A młodszym czytelnikom polecamy kalendarz Małego Księcia na 2017 rok. Wpisz spotkanie z biznesmenem, królem i latarnikiem. Dzięki lisowi nigdy nie zapomnisz o przyjaciołach. Róża zawsze będzie Ci przypominać o wszystkich ukochanych osobach. Zapamiętaj, że gdy nocą spojrzysz w niebo, dla Ciebie wszystkie gwiazdy będą się śmiały.
Wszystkie książki do kupienia na znak.com.pl