Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wednesday Martin

Naczelne z Park Avenue

Tłumaczenie: Magdalena Zielińska

Bestsellerowa książka, która rozwścieczyła Manhattan

Kiedy autorka tej książki wraz z mężem i synkiem przeprowadziła się z zachodniego na wschodni Manhattan, sądziła, że zmienia jedynie adres. Okazało się jednak, że trafiła do całkowicie odmiennej kultury.

Nagle otoczyło ją plemię bajecznie bogatych, eleganckich kobiet, których świat opierał się na ścisłej hierarchii. Choć w pierwszej chwili instynkt podpowiadał jej ucieczkę, postanowiła walczyć. Aby zrozumieć zasady działania społeczności, w której się znalazła, i wreszcie odnaleźć w niej dla siebie miejsce, wykorzystała swoją znajomość antropologii.

Z uwagą obserwowała rytuały godowe mieszkanek Upper East Side, walkę o dominację w stadzie, sezonową migrację w kierunku kurortów i rytualne dbanie o ciało. Piła eliksiry, którym jej otoczenie przypisywało niezwykłe właściwości, takie jak koktajl z jarmużu, a także uległa pragnieniu posiadania fetysza w postaci słynnej torebki.

Dzięki jej spostrzeżeniom i poczuciu humoru "Naczelne z Park Avenue" to opowieść o świecie z pierwszych stron kolorowych magazynów, którą czyta się z równą fascynacją, co najlepsze reportaże podróżnicze z najodleglejszych krańców Afryki czy Azji.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-09-12

ISBN: 978-83-240-3684-4

Tytuł oryginalny: Primates Of Park Avenue. A Memoir

Tłumaczenie: Magdalena Zielińska

Przeczytaj także

Książki na jesienną chandrę!
Na całej połaci - deszcz,
W przeróżnej postaci - deszcz,
Na siostry i braci - deszcz,
Jesienny plakacik - deszcz
- Jeremi Przybora celnie opisał to, co za oknem.
>>> czytaj więcej
Oczy otworzą się wam ze zdumienia
Już wkrótce będziecie mogli wkroczyć w świat, w którym niewyobrażalne bogactwo idzie w parze z pierwotnymi zasadami, mężczyźni wypłacają premie żonom za sukcesy dzieci, kobiety z doktoratami knują intrygi w przedszkolach, a obiektem największego pożądania jest pewna torebka...
>>> czytaj więcej
Tutaj bogiem jest pieniądz!
Wednesday Martin, autorka „Naczelnych z Park Avenue" opowiada nam o tym, jak naprawdę wygląda życie w enklawie bogaczy na Manhattanie, o współzawodnictwie między kobietami oraz presji, by wyglądać młodo, szczupło i modnie.
>>> czytaj więcej
Przeczytajcie fragment "Naczelnych z Park Avenue"
We wrześniu w Znaku bestsellerowa książka, która rozwścieczyła Manhattan. To napisana przez antropolożkę opowieść o świecie z pierwszych stron kolorowych magazynów, którą czyta się z równą fascynacją, co najlepsze reportaże podróżnicze z najodleglejszych krańców Afryki czy Azji.
>>> czytaj więcej
Co poczytać we wrześniu?
Lato jeszcze trwa, ale wakacje już za nami. Wieczory coraz dłuższe. Co przeczytać we wrześniu? Zobaczcie nasze propozycje.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.