Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Tańczymy już tylko w Zaduszki.
Reportaże z Ameryki Łacińskiej

Szymon Opryszek, Maria Hawranek

Tańczymy już tylko w Zaduszki. Reportaże z Ameryki Łacińskiej

Mozaikowy portret innej, mniej znanej Ameryki, którą tworzą małe społeczności egzystujące na peryferiach świata i czasu.

Ameryki Łacińska opisywana jest za pomocą trzech oczywistych przymiotników. Niebezpieczny, egzotyczny, biedny rejon świata. A przecież to rzeczywistość złożona i zaskakująca kulturową różnorodnością, wymykająca się stereotypom.

„Z premedytacją zatrzymywaliśmy się w miejscach, które w ogóle nie kojarzą się z Ameryką Łacińską. U boliwijskich menonitów, którzy z wyboru obywają się bez prądu i innych zdobyczy cywilizacji. U Kolumbijczyków, którzy tłoczą się na najgęściej zaludnionej wyspie świata. U ostatniego lodziarza w Ekwadorze, którego ojciec wypowiedział wojnę lodówkom. U nielegalnych górników, którzy szukają nadziei w błotach tropikalnych lasów”.

Autorzy

Szymon Opryszek (ur.1987), reporter, publikuje m.in. „Dużym Formacie” i „Tygodniku Powszechnym”. Mieszkał w Afryce i na Kaukazie, ostatnio eksploruje Amerykę Łacińską. Najbardziej interesują go państwa upadłe.

Maria Hawranek (ur.1987), reporterka i hispanistka, współpracuje m.in. z „Wysokimi Obcasami” i „Dużym Formatem”. Najchętniej pisze o Ameryce Łacińskiej. Absolwentka UJ i Universidad de Sevilla.

Autorzy zostali wspólnie nominowani do Stypendium Newsweeka T.Torańskiej (2015) i nagrody Blog Roku w kategorii Podróże (2014) za projekt Intoamericas.

Oprawa twarda

Format: 144x205mm

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-02-29

ISBN: 978-83-240-3611-0

Przeczytaj także

„Tańczymy już tylko w Zaduszki" z nagrodą Magellana!
Podczas 6. Warszawskich Targów Książki redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" przyznała doroczne Nagrody Magellana - wyróżnienia dla wydawców publikacji turystycznych i kartograficznych, wyróżniających się starannością, rozbudzających pasję podróżowania oraz wychowujących nowe pokolenia globtroterów.
>>> czytaj więcej
Fascynująca Ameryka Łacińska
We wtorek 7 marca Koło Naukowe Studiów Latynoamerykańskich UJ zaprasza do Krakowa na spotkanie z Mają Hawranek i Szymonem Opryszkiem - podróżnikami, dziennikarzami,autorami zbioru reportaży "Tańczymy już tylko w Zaduszki".
>>> czytaj więcej
O Ameryce Łacińskiej w Łodzi
W czwartek 28 kwietnia zapraszamy do łódzkiej klubokawiarni Daleko Blisko na spotkanie z Marią Hawranek i Szymonem Opryszkiem. Opowiedzą m.in. o tym, jak żyją poza czasem boliwijscy menonici, jak widzą świat mieszkańcy najbardziej zaludnionej wyspy świata w Kolumbii i jak pracuje się w nielegalnych kopalniach złota w peruwiańskiej dżungli.
>>> czytaj więcej
Slajdowisko i spotkanie z autorami książki „Tańczymy już tylko w Zaduszki"
W środę 13 kwietnia zapraszamy do krakowskiej kawiarni Cafe Kontynenty (ul. Bochenka 16a) na spotkanie z Marią Hawranek i Szymonem Opryszkiem.
>>> czytaj więcej
Into Americas. Rok w podróży bez bankructwa
W czwartek 31 marca zapraszamy na spotkanie z Marią Hawranek i Szymonem Opryszkiem, którzy w Centrum Kultury Ruczaj w Krakowie będą opowiadać o swojej podróży po Ameryce Łacińskiej.
>>> czytaj więcej
W Krakowie o Ameryce Łacińskiej
W środę zapraszamy do krakowskiej księgarnio-kawiarni podróżniczej Bonobo na promocję książki "Tańczymy już tylko w Zaduszki. Reportaże z Ameryki Łacińskiej".
>>> czytaj więcej
Z Ameryki Łacińskiej na Narodowy!
W środę 9 marca zapraszamy do Business Link PGE Narodowy na w Warszawie na spotkanie z autorami książki „Tańczymy już tylko w Zaduszki" - Marią Hawranek i Szymonem Opryszkiem.
>>> czytaj więcej
"Tańczymy już tylko w Zaduszki" - spotkanie z autorami
W poniedziałek 7 marca zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury w Warszawie na spotkanie z autorami książki „Tańczymy już tylko w Zaduszki" - Marią Hawranek i Szymonem Opryszkiem.
>>> czytaj więcej
Ameryka Łacińska wymyka się stereotypom
Maria Hawranek i Szymon Opryszek spędzili w Ameryce Południowej ponad rok, przejechali tysiące kilometrów, rozmawiali z właścicielami i pracownikami nielegalnych kopalni złota, policjantami, księżmi, ludźmi mieszkającymi w małych, zapomnianych wioskach. Powstał zbiór reportaży, który pokazuje obraz mniej znanej Ameryki.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.