Śmierć, strata, ból. Kiedy ostatecznie wychodzimy z bezpiecznego ogrodu dzieciństwa? Stajemy się dorośli, odpowiedzialni, dojrzali?
Kątem oka widzę kadr, zielono i coś pomarańczowego obok.
Działka. Leżak. Widoczki.
On.
Brakujący widok w moim życiu
Jestem jak Alicja. Tylko z deficytem czarów.
Śmierć, strata, ból. Kiedy ostatecznie wychodzimy z bezpiecznego ogrodu dzieciństwa? Stajemy się dorośli, odpowiedzialni, dojrzali? Kiedy i od kogo uczymy się jak radzić sobie z trudnymi emocjami, jak radzić sobie ze sobą?
Bohaterowie najnowszej książki Sylwii Chutnik to zwyczajni ludzie, którzy muszą radzić sobie w niezwyczajnych sytuacjach. Ich życie pełne jest kontrastów i nieoczywistości, a wybory nigdy nie są łatwe.
We wspaniałym literackim stylu, pisarka odkrywa przed czytelnikiem pulsujący obraz codzienności, który ani przez chwilę nie jest zwyczajny i nie przestaje zaskakiwać.
Szukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze nasze literackie gadżety:
Zobacz jak je otrzymać
Oprawa twarda
Format: 124x195
Liczba stron: 264
Wydanie: pierwsze
Data pierwszego wydania: 2014-05-19
ISBN: 978-83-240-2560-2
Przeczytaj także
Spotkanie z Sylwią Chutnik
W piątek 8 kwietnia zapraszamy do Radomia na spotkanie z Sylwią Chutnik, autorką znakomitych powieści wydawanych przez Znak Literanova w serii proza.pl „Jolanta" i „W krainie czarów".
>>>
czytaj więcej
Spotkanie z Sylwią Chutnik w Krakowie
W piątek 9 października zapraszamy do Empiku w krakowskiej Bonarce na spotkanie z Sylwią Chutnik i rozmowę o jej najnowszej książce „Jolanta", która właśnie ukazała się w wydawnictwie Znak Literanova.
>>>
czytaj więcej
Gdy świat się rozpada
W księgarniach pojawiła się najnowsza powieść Sylwii Chutnik „Jolanta" - wzruszająca, słodko-gorzka opowieść o życiu i dorastaniu na żerańskim blokowisku w siermiężnych latach 80. oraz w czasie transformacji ustrojowej.
>>>
czytaj więcej
Spotkanie z Sylwią Chutnik
W czwartek 17 września zapraszamy do Bemowskiego Centrum Kultury na spotkanie z Sylwią Chutnik i rozmowę o jej najnowszej książce, „Jolanta", która właśnie ukazuje się w wydawnictwie Znak Literanova.
>>>
czytaj więcej
Kolejne nominacje dla autorek Znaku!
Kolejne wspaniałe nominacje: Kalina Błażejowska, autorka biografii Haliny Poświatowskiej „Uparte serce", Sylwia Chutnik autorka „W krainie czarów" i Magdalena Grzebałkowska - autorka książki „Beksińscy. Portret podwójny" znalazły się w finałowej piątce Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Do nagrody nominowane są także Olga Tokarczuk i Ewa Winnicka. Zwyciężczynię poznamy 20 czerwca.
>>>
czytaj więcej
Nasi autorzy w sercu Trójmiasta
Trzecia edycja festiwalu Literacki Sopot tuż-tuż. Już teraz polecamy uwadze spotkanie z Sylwią Chutnik i Jackiem Hugo-Baderem na Kulturalnej Plaży Trójki przy Klubie Atelier.
>>>
czytaj więcej
Najgorętsza Książka Lata 2014
Chutnik, Grzebałkowska, Gumowska, Huelle, Myśliwski - książki naszych autorów walczą w plebiscycie TVP Kultura o miano idealnej lektury na wakacje. Głosowanie trwa do 23 sierpnia 2014.
>>>
czytaj więcej
Trudno podrobić Sylwię Chutnik
Spotkanie z Sylwią Chutnik
Zdobądź autograf autorki
W krainie czarów! Zapraszamy w sobotę, 24 maja 2014 roku na stoisko Wydawnictwa Znak (77/D9) na Warszawskich Targach Książki.
>>>
czytaj więcej
Trzy nominacje do Nagrody Literackiej Nike dla książek Znaku!
Magdalena Tulli za „Szum", Sylwia Chutnik za „W krainie czarów" (obie książki wydane w serii PROZA.PL) oraz Łukasz Jarosz za tomik poezji "Świat fizyczny" otrzymali nominacje do Nagrody Literackiej Nike 2015!
>>>
czytaj więcej
Materiały o książce
Joanna Bator
Sylwia Chutnik pisze o swoich bohaterach z czułością i empatią tak, jakby właśnie wysłuchała ich historii w jednej z tych warszawskich kawiarni, do której nie zaglądają modni ludzie, a herbatę pije się w szklankach. Te opowieści są jak alternatywna mapa miasta, które poznaje się z zaciekawieniem, choć często nie bez bólu. Chutnik już wie, że nie wszystkim da się pomóc, ale każdego można spróbować zrozumieć.
Recenzje
„Wymyślaj, żeby bolało"
50
33
kliknij,
jeśli recenzja była przydatna kliknij,
jeśli recenzja była nieprzydatna anuluj
ocenę
Pisze świetnie, profesjonalnie, ma indywidualny styl. Nie porusza tematów ani prostych, ani do opisywania wdzięcznych. Jest blisko swoich bohaterów, koncentrując się niejednokrotnie na ich biedzie, niespełnieniu czy wręcz upodleniu. Pochyla się nisko, uważnie, starannie dobierając ton i sposób opowiadania. Czy taka świetna pisarka nie mogłaby pisać o czymś lżejszym, łatwiejszym, piękniejszym i bardziej wzniosłym? Najwidoczniej nie, bo tematy, które poruszają Sylwię Chutnik, są po prostu ważne. „Jeśli opowieść ma kogoś zainteresować, to tylko tak ją wymyślaj, żeby bolało" - radzi jedna z bohaterek. Zgodnie z tą myślą, blisko tym tekstom w pewien sposób do reportażu czy zaangażowanej sztuki teatralnej.
>>>
czytaj więcej
Dodaj
własną recenzję
Zapraszamy do
napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez
formularz.