Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Xięgi Nefasa. Trygław – władca losu

Małgorzata Saramonowicz

Xięgi Nefasa. Trygław – władca losu

TRYGŁAW SPLATA – TRYGŁAW ROZPLATA. Potrójny rytuał, potrójna zapłata, potrójna ofiara.

Podczas zakazanego rytuału w sekretnej świątyni boga o trzech obliczach losy trojga dzieci zostają ze sobą splecione na zawsze. Jednego dnia się narodzą i jednego dnia będą musiały umrzeć. Wśród nich jest potomek Bolesława zwanego Krzywoustym.

XII wiek, Polska. Gorliwi wyznawcy Kościoła z krzyżem na piersi i litanią na ustach tępią wiarę w starych bogów. Kraj stoi na skraju przepaści. Jeśli Bolesław nie doczeka się syna, straci tron. Jego tajemniczy kronikarz Nefas jest świadom zagrożenia. Zwraca się do mrocznych kapłanów Trygława, prosząc, by odmienili Przeznaczenie. Wkrótce przekona się, co uczynił…

-----

Opowieść o czasach walki Bolesława Krzywoustego o władzę, oczami jego anonimowego kronikarza, powiernika, szpiega i skrytobójcy. W tle pogańska magia, dawni bogowie i polityczne intrygi. Aż dziw, że dotąd nie było takiej fantasy.
Jarosław Grzędowicz

Czy wczesne średniowiecze w Polsce to dobry materiał na powieść fantasy? Małgorzata Saramonowicz udowadnia, że tak, tworząc niezwykły świat, w którym pradawny Potrójny Bóg wciąż rządzi puszczańską ziemią, a jego trzy mroczne oblicza to Przeznaczenie, Srogość i Pomsta. W tle zaś walka o władzę, starożytne pogańskie rytuały, dworskie intrygi i spiski. Czego chcieć więcej? To się po prostu czyta!
Maja Lidia Kossakowska

-----

Małgorzata Saramonowicz została okrzyknięta następczynią E.A. Poe’go. Autorka wyśmienitych horrorów Siostra (jednej z najbardziej niepokojących polskich powieści lat 90.), Lustra i Sanatorium, scenarzystka i producentka filmowa. Po 10 latach powraca z nową, porywającą książką.

Oprawa miękka

Format: 140x205mm

Liczba stron: 480

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-02-01

ISBN: 978-83-240-4045-2

Przeczytaj także

Spotkanie z Malgorzatą Saramonowicz
W czwartek 2 lutego zapraszamy do warszawskiego Empiku Junior (Marszałkowska 104/122) na spotkanie autorskie z Małgorzatą Saramonowicz i premierę jej książki „Xięgi Nefasa. W zaświatach".
>>> czytaj więcej
Jak się robiło PR w średniowieczu?
- Chyba taka już po prostu jestem. Mroczna, i to nie w sensie metaforycznym, ale jak najbardziej dosłownym - mówi Małgorzata Saramonowicz, autorką cyklu Xięgi Nefasa.
>>> czytaj więcej
"Xięgi Nefasa" w radiowej Trójce - posłuchajcie audycji!
Małgorzata Saramonowicz, autorka powieści fantasy „Xięgi Nefasa" była gościem trójkowego programu "Z najwyższej półki".
>>> czytaj więcej
Saga na miarę Sapkowskiego i Grzędowicza
Od czasu chrztu Polski minęło ponad sto lat, lecz wbrew temu, co piszą kronikarze, nowa wiara nie została powszechnie przyjęta. W miastach wznoszono klasztory i kościoły, ale wielu ludzi wciąż czciło dawnych bogów i bało się ich. Nową religię wyznawano często na pokaz, w sercu wciąż pielęgnując wiarę ojców.
>>> czytaj więcej

Partnerzy


Recenzje

To się czyta!
0 1
Średniowieczna powieść fantasy?

Tak to możliwe, a jaki daje efekt!

Małgorzata Saramanowicz akcję książki „Xięgi Nefasa" umieściła we wczesnym średniowieczu, w XII wieku, w Polsce rządzonej przez Bolesława Krzywoustego. Kraj opanowują wyznawcy chrześcijaństwa, tępią wiarę w starych bogów. Chrześcijaństwo i pogaństwo - dobro i zło, wiara i magia. To się po prostu czyta, chłonie pożera!


>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.