Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Kelly Keaton

Z ciemnością jej do twarzy

Tłumaczenie: Anna Gralak

Piękno naznaczone złem... Miłość naznaczona klątwą...

Najdroższa, piękna Ari,
jeśli czytasz ten list, to znaczy, że mnie znalazłaś. Miałam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Przepraszam, że Cię porzuciłam.
Wiem, że to słabo zabrzmi, ale nie było innego wyjścia. Wkrótce zrozumiesz dlaczego i za to też Cię przepraszam. Zakładam, że dostałaś to pudełko w Rocquemore, więc teraz musisz uciekać. Trzymaj się z dala od Nowego Orleanu i od tych, którzy mogą Cię rozpoznać. Tak bym chciała móc Cię uratować. Serce mi pęka na myśl, że staniesz w obliczu tego, co sama przeżyłam. Bardzo Cię kocham, Ari. I przepraszam. Przepraszam Cię za wszystko.
Nie jestem stuknięta. Zaufaj mi. Proszę, córeczko, UCIEKAJ.
Mama

Ari jest wściekła, zbuntowana i za wszelką cenę chce przezwyciężyć klątwę. W tym celu musi pojechać do Nowego Orleanu.
Miasta, gdzie czekają na nią niebezpieczne przygody i równie niebezpieczna miłość. Miasta, do którego lepiej się nie zbliżać...
Miasta, które po gigantycznej katastrofie jest pełne odmieńców, wampirów, czarodziejów, hybryd. Na ich tle Ari wydaje się zwykłą dziewczyną, a jednak to właśnie ona wzbudza największy lęk...  

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 264

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-04-28

ISBN: 978-83-240-1533-7

Tytuł oryginalny: Darkness Becomes Her

Tłumaczenie: Anna Gralak

Materiały o książce

Zobacz zwiastun książki

Recenzje

Jednym tchem
38 22
Długo nie mogłam zebrać się, żeby przeczytać „Z ciemnością jej do twarzy", której autorką jest tworząca pod pseudonimem Kelly Keaton, bo fantastyka to kompletnie nie moje klimaty. Nie kręcą mnie wampiry, wilkołaki, siły nadprzyrodzone ani tym bardziej pościgi, morderstwa i tym podobne zjawiska mrożące krew w żyłach. Nie, to zdecydowanie nie dla mnie, bo nie lubię się bać i basta! Okładka też nie jest tu zachęcająca, więc gdybym miała się nią kierować, to „Z ciemnością jej do twarzy" nie tknęłabym nawet małym palcem. No ale cóż, zobowiązałam się, że ją przeczytam, więc, jak na osobę obowiązkową przystało, zabrałam się do niej wreszcie któregoś dnia. I nie żałuję, bo ta opowieść rzeczywiście wciąga niemal od pierwszej strony, pobudza ciekawość czytelnika, sprawia, że chce się wiedzieć, co będzie dalej.
>>> czytaj więcej
Mroczne tajemnice Nowego Orleanu
60 24
Aria tuż po niszczącym przejściu huraganu przez Nowy Orlean, gdy miała 4,5 roku została porzucona przez matkę. Teraz po trzynastu latach chce się dowiedzieć dlaczego tak się stało. Okazało się, że jej matka po jej porzuceniu spędziła pół roku w szpitalu psychiatrycznym, gdzie następnie popełniła samobójstwo. Jedynie co po niej pozostało, to małe pudełko z listem do Arii i prośbą, by uciekła jak najdalej i jak najszybciej.
>>> czytaj więcej
Zaskakująca i wciągająca
61 21
Na początek powiem jedno - ta książka jest świetna! Co dało się czuć podczas jej czytania - powiew świeżości i niezwykłą fantazję autorki! Należą się brawa dla pani Keaton za to, co napisała! Akcja książki toczy się w przyszłości, wskazuje na to data urodzenia bohaterki - 2009 rok. „Z ciemnością jej do twarzy" to opowieść o siedemnastoletniej Ari, dziewczynie wychowującej się bez rodziców.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.