Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Camilla Way

Złe dziecko

Tłumaczenie: Anna Gralak

THRILLER, KTÓRY TRZYMA W NAPIĘCIU JAK NAJLEPSZE POWIEŚCI STEPHENA KINGA

Kiedy Beth znalazła odciętą główkę swojego ukochanego kanarka, od razu wiedziała. Pokazała otoczony strużką krwi łebek swojej pięcioletniej córce. Na widok błysku zadowolenia w jej oczach i z trudem ukrywanego uśmiechu Beth przeszył lodowaty dreszcz.

Wiedziała, że Hannah jest trudnym dzieckiem. Nie przypuszczała, że aż tak. Odrywała lalkom kończyny. Zrzuciła młodszego brata ze schodów. Beth codziennie umierała ze strachu, do czego jeszcze jej córeczka może być zdolna.

Ale Beth i jej mąż Doug mieli związane ręce. Od kiedy Hannah odkryła ich mroczne sekrety, mogli ją tylko z niemym przerażeniem obserwować. Z każdym dniem bali się coraz bardziej uśpionego w dziewczynce zła. Bo Hannah tylko czekała, aż będzie na tyle duża, żeby jej cios naprawdę zabolał.

Fragment książki:
„W pierwszej chwili wzięłam odciętą głowę za coś innego. Ale kiedy podeszłam, uświadomiłam sobie, że to Lucy. Dopiero z bliska, na widok delikatnego pierzastego grzebienia, malutkiego milczącego dzióbka, wszystko zrozumiałam.
– Hannah? To ty?
Nie odezwała się, ale czułam, że tam jest; czułam, jak czeka, nasłuchuje.
Nie chciałam dotykać łebka mojego ptaszka, nie mogłam patrzeć na cienką brązową linię zakrzepłej krwi w miejscu, w którym odcięto go od ciałka, ani na utkwione we mnie półotwarte oczy.
Gdy weszłam do jej pokoju, Hannah stała przy oknie, patrząc na ogród w dole. Wymówiłam jej imię, a ona się odwróciła i spojrzała na mnie. Jej ciemne oczy były ponure, na ustach majaczył leciutki uśmiech.
– Słucham, mamusiu? – odpowiedziała. – Co się stało?”


Camilla Way – urodziła się w 1973 roku w Londynie. Studiowała literaturę angielską i pracowała jako dziennikarka m.in. dla „Elle” i „Guardiana”. W Polsce ukazały się jej dwie powieści: „Obserwując Edie” oraz „Ofiary lata”.

Z recenzji czytelników na Goodreads:
„Wreszcie thriller, który co chwila zaskakuje. Czytając, czułam ciarki na skórze – to było doskonałe! Nie mogłam się oderwać, musiałam się dowiedzieć, jak autorka połączy poszczególne wątki. I muszę powiedzieć, że rozwiązanie jest wyjątkowe, wiarygodne i satysfakcjonujące. Postacie również zostały bardzo dobrze skonstruowane. Jeśli lubisz thrillery psychologiczne, koniecznie przeczytaj «Złe dziecko»!”
@Nina (ninjasbooks)

„«Złe dziecko» to książka, której nie będziesz w stanie odłożyć – od razu przeznacz na nią cały wieczór lub wolny weekend. Pełna zwrotów akcji, których nikt się nie spodziewa. Gorąco polecam!”
@Jess

„«Złe dziecko» trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony! I choć pod koniec czytania wcale nie miałam ochoty rozstawać się z tą książką, to po prostu musiałam poznać zakończenie. I powiem wam coś: Camilla Way całkowicie mnie zaskoczyła! Gorąco polecam wszystkim miłośnikom thrillerów psychologicznych, nigdzie indziej nie znajdziecie takich zwrotów akcji!”
@Berit Talks Books

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 140x205

Liczba stron: 360

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-9946-7

Tłumaczenie: Anna Gralak

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.