Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Juan Luis Arsuaga, Juan Jose Millas

Życie i śmierć. Wielka księga pytań

Tłumaczenie: Ewa Ratajczyk

Mądra i błyskotliwa opowieść o istnieniu

Książka, w której pulsuje życie

Czy jesteśmy zaprogramowani na określoną długość życia? Czy człowiek może być nieśmiertelny? A może to dobrze, że umieramy?

Pisarzowi Juanowi José Millásowi od lat nie dawało spokoju pragnienie zrozumienia życia, jego początków i końca. By znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, zwrócił się o pomoc do wybitnego paleontologa Juana Luisa Arsuagi.

Autorzy z detektywistycznym zacięciem badają i odkrywają, dlaczego mysz żyje zaledwie trzy lata, a homar sto czterdzieści, i czemu niektóre gatunki nazywamy nieśmiertelnymi. Wyjaśniają znaczenie zmutowanego genu, a także po co nam seks, skoro istnieje partenogeneza. Zdradzają wpływ intensywności życia na jego długość i zastanawiają się, dlaczego ze wszystkich istot tylko człowieka dotyka choroba, jaką jest starość.

Książka roku magazynu „New Scientist”

Bestseller w Hiszpanii

Juan Luis Arsuaga – biolog i paleontolog, autor bestselerowego Życia. Czterdzieści lat poświęcił badaniu ewolucji i historii życia na Ziemi. Wykłada na Uniwersytecie w Madrycie, publikuje w „Nature” i „Science”.

Juan José Millás – hiszpański pisarz i dziennikarz. Jego twórczość była wielokrotnie nagradzana, a powieści przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków.

Oprawa twarda

Format: 163x230

Liczba stron: 448

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-6672-8

Tłumaczenie: Ewa Ratajczyk

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.