Hołd złożony Hadley Richardson, żonie Ernesta Hemingwaya
Podobało się Wam „O północy w Paryżu" Woody'ego Allena? Koniecznie sięgnijcie po „Paryską żonę" fascynującą opowieść, która, przeniesie Was w czasy magicznego Paryża lat 20.: stolicy światowej bohemy, pełnej gwarnych, zadymionych barów, gdzie zabawa trwa do białego rana; w sam środek bogactwa i intensywności życia legendarnego „straconego pokolenia", których reprezentantami byli Gertruda Stein, Ezra Pound, Francis Scott i Zelda Fitzgerald.
W swojej książce Paula McLain snuje sugestywną opowieść o niezwykle burzliwym związku, ambicji i zdradzie dwojga niezapomnianych ludzi: Hadley Richardson oraz Ernesta Hemingwaya. Ona dla tej miłości poświęciła wszystko, on po latach napisał: „wolałbym umrzeć niż zakochać się w kimś innym niż Hadley".
„Paryska żona" niemal natychmiast stała się literackim wydarzeniem i przez wiele tygodni utrzymywała się na listach bestsellerów „New York Timesa". Książka została wydana w kilkunastu krajach (w Polsce pod tytułem „Żona Hemingwaya" . W recenzji „USA Today" napisano: „Najbardziej wzruszające sceny w książce to dwa przełomowe momenty małżeństwa Hemingwayów: pierwszy, gdy Hadley zapomina zabrać walizki z rękopisami Ernesta z pociągu i zostają one skradzione, i drugi, gdy uświadamia sobie, że nie napisał o niej w swojej pierwszej powieści, Słońce też wschodzi". Zaś w „The Telegraph" czytamy: „Piękna powieść Pauli McLain to cenny dodatek do Hemingwayowskiego kanonu. To ostra jak nóż, boleśnie szczera i nieprzeszarżowana proza, którą sam noblista na pewno by pochwalił".
Krytycy doceniają niezwykły talent Pauli McLain do budowania złożonych portretów niezwykłych kobiet, który McLain potwierdziła w swojej najnowszej powieści, „Okrążyć słońce", także wydanej przez Znak Literanova.