Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Paula McLain

Paryska żona

Tłumaczenie: Anna Rojkowska

Hołd złożony Hadley Richardson, żonie Ernesta Hemingwaya

Kiedy się spotkali, pachniał burbonem, mydłem, tytoniem i wilgotną bawełną. Ich fascynacja była natychmiastowa i obustronna. Kilka miesięcy później byli już małżeństwem.
Ernest Hemingway i Hadley Richardson.
Los rzucił ich do magicznego Paryża lat dwudziestych: stolicy światowej bohemy, pełnej gwarnych, zadymionych barów, gdzie zabawa trwała do białego rana. To tam, w atmosferze bogactwa i intensywności życia legendarnego „straconego pokolenia”, rozkwitała ich miłość.
Do chwili, gdy pojawiła się druga kobieta.
Ale to właśnie o Richardson pod koniec życia i po kolejnych małżeństwach Hemingway powiedział, że „wolałby umrzeć, niż zakochać się w kimś innym niż Hadley”.
To jest jej historia.

Paryska żona, bestsellerowa powieść znakomitej pisarki Pauli McLain, to literacki hołd złożony Hadley Richardson, kobiecie o wyjątkowej osobowości i niezwykłym charakterze. Jej niezwykły głos prowadzi nas przez kręte uliczki Montparnasse’u i koleje dramatycznego związku z miłością jej życia, Ernestem Hemingwayem. Książka była wydana w Polsce kilka lat temu pod tytułem "Madame Hemingway".

Paula McLain – amerykańska pisarka i poetka. Paryska żona niemal natychmiast stała się literackim wydarzeniem i przez wiele tygodni utrzymywała się na listach bestsellerów. Książka została wydana w kilkunastu krajach. Krytycy doceniają niezwykły talent autorki do budowania wielowymiarowych portretów niezwykłych kobiet, który McLain potwierdziła w swojej najnowszej powieści, Okrążyć słońce.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 412

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-07-18

ISBN: 978-83-240-3647-9

Tłumaczenie: Anna Rojkowska

Przeczytaj także

Hołd złożony Hadley Richardson, żonie Ernesta Hemingwaya
Podobało się Wam „O północy w Paryżu" Woody'ego Allena? Koniecznie sięgnijcie po „Paryską żonę" fascynującą opowieść, która, przeniesie Was w czasy magicznego Paryża lat 20.
>>> czytaj więcej
Jak świat mógł stworzyć kogoś takiego jak Beryl?
Przeczytajcie rozmowę z Paulą McLain, autorką powieści "Okrążyć słońce" o Beryl Markham, kobiecie, która daleko wyprzedziła swoje czasy.
>>> czytaj więcej
Zabierz książki na wakacje! Im też się należy urlop!
Co spakować do walizki oprócz bikini i kremu do opalania? Znakomite książki, przy których się zrelaksujecie i będziecie dobrze bawić. Tylko skombinujcie osobną walizkę... Oto nasze propozycje na wakacje!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.