Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Paula McLain

Okrążyć słońce

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy

Poruszająca opowieść o bezgranicznej wolności i pasji

Początek XX wieku. Trzyletnia Beryl Markham przeprowadza się wraz z rodzicami na farmę w Kenii. To miejsce szybko staje się jej domem, a członkowie plemienia Kipsigis przewodnikami po nowej i dzikiej krainie.

Wychowywana samotnie przez ojca Beryl szybko wyrasta na niezależną i silną kobietę. Nie boi się niczego. Z wyjątkiem miłości.
Kiedy poznaje Karen Blixen i jej kochanka, Denysa Fincha Hattona, jej życie zmienia się na zawsze. Uwikłana w miłosny trójkąt, odnajduje w sobie pasję, która wzniesie ją ku słońcu.

Okrążyć słońce to oparta na faktach historia Beryl Markham, kobiety, która daleko wyprzedziła swoje czasy. Pionierki lotnictwa, treserki koni, skandalistki i buntowniczki uwikłanej w miłosną relację tak doskonale upamiętnioną w Pożegnaniu z Afryką. Paula McLain powraca z kolejną znakomitą książką o kobiecie, która zawsze żyła według swoich zasad.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 432

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-07-18

ISBN: 978-83-240-3641-7

Tytuł oryginalny: Circling the Sun

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy

Przeczytaj także

Poruszająca opowieść o bezgranicznej wolności i pasji
Beryl Markham była postacią nietuzinkową, zawsze żyła według własnych zasad. Mieszkając w Kenii, uwikłała się w romans z Karen Blixen, autorką „Pożegnania z Afryką" i jej kochankiem Denysem Finchem Hattonem.
>>> czytaj więcej
Hołd złożony Hadley Richardson, żonie Ernesta Hemingwaya
Podobało się Wam „O północy w Paryżu" Woody'ego Allena? Koniecznie sięgnijcie po „Paryską żonę" fascynującą opowieść, która, przeniesie Was w czasy magicznego Paryża lat 20.
>>> czytaj więcej
Jak świat mógł stworzyć kogoś takiego jak Beryl?
Przeczytajcie rozmowę z Paulą McLain, autorką powieści "Okrążyć słońce" o Beryl Markham, kobiecie, która daleko wyprzedziła swoje czasy.
>>> czytaj więcej
"Okrążyć słońce" - fragment książki
Paula McLain powraca z kolejną znakomitą książką o kobiecie, która zawsze żyła według swoich zasad. Przyczytajcie fragment "Okrążyć słońce".
>>> czytaj więcej
Zabierz książki na wakacje! Im też się należy urlop!
Co spakować do walizki oprócz bikini i kremu do opalania? Znakomite książki, przy których się zrelaksujecie i będziecie dobrze bawić. Tylko skombinujcie osobną walizkę... Oto nasze propozycje na wakacje!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.