Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

02.12.2015

Spotkanie z autorem "Żelaznych dam"

W środę 2 grudnia zapraszamy do krakowskiej księgarni Matras na spotkanie z Kamilem Janickim i rozmowę o jego najnowszej książce „Żelazne damy". Spotkanie poprowadzi Marcin Wilk.

Kamil Janicki jest historykiem, publicystą i pisarzem. Autorem książek sprzedanych w łącznym nakładzie ponad 90 tys. egzemplarzy, w tym bestsellerowych „Pierwszych dam II Rzeczpospolitej" i „Upadłych dam II Rzeczpospolitej". W 2014 roku ukazała się jego książka „Damy złotego wieku", a 18 listopada na rynku pojawiła się kolejna część serii „Żelazne damy". „Żelazne damy" są jego piątą książką o kobietach w polskiej historii. Od niepozornych bohaterek drugiego planu do księżniczek i królowych - Janicki skrupulatnie odnajduje ślady działań swoich bohaterek, podejmując próbę rekonstrukcji ich myśli, motywów działania, a także wyglądu. Stawia przy tym pod znakiem zapytania powszechnie przyjętą wersję wydarzeń, a także płeć autora polskich sukcesów.
Kamil Janicki kontestuje wiedzę podawaną w podręcznikach, opiera się na najnowszych badaniach, stawia śmiałe, często kontrowersyjne tezy. Całość uzupełnia plastyczną narracją. Czytelnicy pokochali styl pisarza i z niecierpliwością czekają na jego kolejne książki.
Będzie to jedyne spotkanie autorskie w Krakowie. Zapraszamy do księgarnia Matras, Rynek Główny 23 o godz. 18.

 

Książki