Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Upadłe damy II Rzeczpospolitej

Kamil Janicki

Upadłe damy II Rzeczpospolitej

Bezwzględne, zdecydowane i śmiertelnie niebezpieczne. Najsłynniejsze zbrodniarki II Rzeczpospolitej!

Słowa ze słuchawki długo jeszcze dudniły w uszach młodej sekretarki: „Zabiłam go”. Mówiła księżniczka. Gdy przyjechała policja, ciało narzeczonego księżniczki Zofii Zyty wciąż leżało w sypialni. Księżniczka brała kąpiel. Zrozpaczona, doprowadzona na skraj załamania kobieta czy bezwzględna morderczyni? Broniła swojego honoru czy zabiła dla pieniędzy? Śledztwo i proces toczyły się w równym stopniu w salach sądowych i na łamach bulwarówek.

Inspektorowi Niedzielskiemu nie trzeba było wiele, by zorientować się, że w sprawie rzekomego porwania małej Zosi coś nie gra. Wiedział też, że to może być jego życiowa szansa. Na takich sprawach robi się policyjne kariery. Zainteresowanie mediów było gwarantowane. Ale czy morderczynią dziecka mogła być jego własna matka? I dlaczego miałaby zabić swoją dwunastoletnią córkę?

Morderczynie, oszustki, dzieciobójczynie, szantażystki, burdelmamy i przywódczynie gangów. Bezradne i doprowadzone do rozpaczy ofiary czy po prostu brutalne i złe zbrodniarki? Historie zebrane w tej książce opowiadają o kobietach, które nie chciały ulec losowi, nawet jeśli oznaczało to wejście na drogę przemocy i okrucieństwa.

Kamil Janicki, autor bestsellerowych "Pierwszych dam II Rzeczpospolitej", odsłania przed czytelnikami nieznane fakty. Choć życie elit było pełne przepychu i elegancji, to międzywojenna Polska miała i inne oblicze. Szczególnie kobieca droga do życiowego sukcesu i niezależności usłana była przeszkodami. Takiej książki o II Rzeczpospolitej jeszcze nie było!

Oprawa twarda

Format: 158x225 mm

Liczba stron: 400

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-11-04

ISBN: 978-83-240-2792-7

Opracowanie graficzne: Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN

Przeczytaj także

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety
W czwartek 17 grudnia zapraszamy do Krakowa na spotkanie z Kamilem Janickim i rozmowę o jego najnowszej książce „Żelazne damy".
>>> czytaj więcej
Spotkanie z autorem "Żelaznych dam"
W środę 2 grudnia zapraszamy do krakowskiej księgarni Matras na spotkanie z Kamilem Janickim i rozmowę o jego najnowszej książce „Żelazne damy".
>>> czytaj więcej
Książka historyczna nie musi być nudna!
Zapraszamy na konferencję „Książka historyczna nie musi być nudna!", podczas której zostanie ogłoszony konkurs pod tym samym hasłem. Wśród gości: Anna Herbich (Dziewczyny z Powstania) i Kamil Janicki (Pierwsze Damy II RP). Do zobaczenia 11 czerwca w Warszawie!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Kolejna, genialna odsłona Kamila Janickiego
31 18
Zaryzykuję stwierdzenie, że nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o sprawie Rity Gorgonowej - może nawet nie znać szczegółów, ale myślę, że samo nazwisko mogło jej się obić o uszy. Rita Gorgonowa w powszechnej świadomości utrwaliła się więc jako symbol największej zbrodniarki dwudziestolecia międzywojennego. Dziś, po tylu latach, córka i wnuczka skazanej kobiety walczą o jej rehabilitację, chcąc doprowadzić do rewizji procesu, który wówczas opierał się na poszlakach, a dodatkowo nie wszystkie wątki zostały w nim wzięte pod uwagę.
>>> czytaj więcej
Kobieca strona zbrodni
77 56
Równo rok temu opublikowałam recenzję zachwycającej książki „Pierwsze damy II RP" Kamila Janickiego. Tak się złożyło, że dziś publikuję opinię o kolejnej pozycji autora „Upadłe damy II Rzeczpospolitej". Tym razem autor opisuje najbardziej znane zbrodniarki okresu dwudziestolecia międzywojennego, choć tak naprawdę wszystkie przedstawione sprawy dotyczą lat trzydziestych. Poznajemy historię siedmiu kobiet, które dokonanymi przestępstwami zasłynęły w całej Polsce.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.