Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

24.10.2014

Zdobądź autograf laureata telewizyjnego Oscara

Zapraszamy na spotkania z Andrzejem Maleszką, twórcą książek z serii Magiczne Drzewo w ramach 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Zobacz gdzie autora można spotkać!

Andrzej Maleszka - reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Laureat nagrody EMMY nazywanej „telewizyjnym Oscarem" w kategorii produkcji telewizyjnych dla dzieci i młodzieży za cykl Magiczne Drzewo. Jego twórczość łączy motywy fantastyczne i realistyczne. Rozgrywa się wśród współczesnych realiów, w które wkraczają niesamowite, magiczne zdarzenia. Powieści i filmy Maleszki poruszają też ważne tematy społeczne. Autor znakomicie rozumie świat dzieci i opowiada historie z ich punktu widzenia. Jako reżyser jest też ekspertem w pracy z młodymi aktorami.

Powieści Andrzeja Maleszki wykorzystują doświadczenia filmowe. Mają dynamiczną akcję i gęsty, filmowy dialog. Autor tworzy do swych powieści cyfrowe ilustracje przypominające kadry z fantastycznych filmów.

Harmonogram spotkań:

24 październik (piątek)

godz.10.00 - warsztaty aktorskie - zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież! - sala seminaryjna Lwów C

godz. 11 - stoisko wydawnictwa Znak C30 - autor będzie podpisywał swoją najnowszą powieść Magiczne Drzewo. Cień smoka.

25 październik (sobota)

godz. 12.00 - stoisko wydawnictwa Znak - autor będzie podpisywał książkę Magiczne Drzewo. Cień smoka.

ZAPRASZAMY PO AUTOGRAFY!

fot. Maciej  Dyczkowski/ForumFilm

Nowa powieść z bestsellerowego cyklu „Magiczne Drzewo”

Nieostrożny czar wywołuje z głębin morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów. By je pokonać, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa. Przedmiot jest nagrodą w konkursie tańca, ale Kuki nie umie tańczyć. Figurka przeistacza się w żywą istotę obdarzoną niezwykłymi cechami. Dzięki niej Kuki, Gabi i gadający pies zwyciężą przybysza z podwodnego świata.

Smok i potężne stwory! Zamek na dnie morza i „cudowne dziecko”… Przygodowa powieść w tempie gry komputerowej, a jednocześnie mądra książka mówiąca o ważnych sprawach dzieci.

Na podstawie „Magicznego Drzewa” Andrzej Maleszka stworzył znany na całym świecie cykl filmowy nagrodzony telewizyjnym Oscarem – Emmy Award.