Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

27.02.2015

Zobacz teledysk inspirowany „Czerwoną Królową”

Klip powstał do piosenki The Red Queen przygotowanej przez duet Peter & Jacob, czyli Piotrka Szumlasa i Kubę Zaborskiego, zwycięzców piątej edycji programu Must Be The Music - Tylko Muzyka.

Do napisania piosenki The Red Queen zainspirowała ich książka Czerwona królowa Victorii Aveyard, której premiera odbyła się 18 lutego 2015 roku.

Dotąd teledysk został wyświetlony ponad 13 tys. razy. Czy widziałeś go i Ty?

Victoria Aveyard

Czerwona królowa

Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko

"(...) jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna (...)

– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu.[…] – A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?

Wszyscy, którzy kupią książkę, otrzymają możliwość bezpłatnego pobrania piosenki "The red Queen" duetu Peter and Jacob.