Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jeremi Przybora

Dzieła (niemal) wszystkie. Tom II

Dzieła Jeremiego Przybory skompletowane

"W kawiarence Sułtan” czy "Ballada z trupem"? Nie jesteśmy zmuszeni wybierać, obie piosenki znalazły się w jednym tomie. Oprócz tego cały cykl "Divertimento", sztuka "Balladyna '68" i "Autoportret z piosenką". Te dzieła dopełniają literacki portret mistrza polszczyzny, twórcy nieprawdopodobnych światów, które swoją elegancją nawiązywały do czasów przedwojennych. Wszystkie jednak komentowały rzeczywistość powojenną – tak dalece powojenną, że pozostają w mocy do dzisiaj.

W tej odsłonie "Dzieła (niemal) wszystkie" gromadzą (niemal) wszystkie utwory teatralne Przybory, (niemal) wszystkie teksty prozatorskie (w tym jedyną powieść!), nieznane piosenki, a do tego cenną i celną summę jego twórczości pióra K.T. Toeplitza.

Dzieła Mistrza zilustrowali wybitni polscy graficy: Marek Raczkowski, Piotr Socha i Marcin Wicha.

W kolejnym, ostatnim już tomie ukaże się pełne wydanie wspomnień Jeremiego Przybory "Przymknięte oko opaczności. Memuarów części wszystkie".

Oprawa twarda z obwolutą

Format: 165 x 235

Liczba stron: 1300

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-09-12

ISBN: 978-83-240-4133-6

Przeczytaj także

Spotkanie poświęcone twórczości Jeremiego Przybory
W środę 14 grudnia Instytut Teatralny, Wydawnictwo Znak i Fundacja Wasowskich zapraszają do Warszawy na spotkanie z cyklu „Książka w teatrze" poświęcone twórczości Jeremiego Przybory związane z premierą „Memuarów części wszystkich".
>>> czytaj więcej
Przybora z innej strony
Jaki los zgotowała Przyborze „Opaczność"? Jaka droga prowadziła na „warszawski Parnas"? Jak od kuchni wyglądała działalność Kabaretu Starszych Panów? W końcu, jaki był Jeremi Przybora?
>>> czytaj więcej
Książki na jesienną chandrę!
Na całej połaci - deszcz,
W przeróżnej postaci - deszcz,
Na siostry i braci - deszcz,
Jesienny plakacik - deszcz
- Jeremi Przybora celnie opisał to, co za oknem.
>>> czytaj więcej
Przyborę mamy w DNA
Co łączy Marcina Świetlickiego, Joannę Kołaczkowską z kabaretu Hrabi, Magdę Umer, ks. Adama Bonieckiego i Wojciecha Waglewskiego? Na pierwszy rzut oka niewiele. Ale kiedy przejrzymy wywiady, których udzielili, okaże się, że jest ktoś, kto znacznie wpłynął na wyobraźnię, język, a może nawet osobowość każdego z nich.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.