Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Garbus. Długa, niezwykła podróż małego Volkswagena

Andrea Hiott

Garbus. Długa, niezwykła podróż małego Volkswagena

Tłumaczenie: Mariusz Gądek

Fascynująca książka o legendarnym samochodzie, który stał się symbolem wielkich przemian

Niejedna hollywoodzka gwiazda mogłaby pozazdrościć mu spektakularnej biografii.Przyszedł na świat w hitlerowskich Niemczech. Jego ojcem był geniusz motoryzacji, Ferdynand Porsche, a ojcem chrzestnym sam Führer. W światowej karierze przeszkodziła mu wojna. Triumfalny powrót w latach 60. zawdzięcza nowojorskim Mad Menom, którzy dzięki genialnemu chwytowi reklamowemu zapewnili mu nieśmiertelność. Swoje trzydzieste pierwsze urodziny obchodził pośród dzieci kwiatów na festiwalu Woodstock.

Mały Volkswagen Garbus zawsze był czymś więcej niż tylko samochodem. Jego fenomen w niezwykły sposób wpisał się w burzliwą historię minionego stulecia. Nim zyskał status legendy, przebył długą drogę pełną zaskakujących paradoksów.

„Garbus” to błyskotliwie opowiedziana historia ludzi, których wyobraźnia wyprzedziła epokę i przesądziła o sukcesie niepozornego, ale do dzisiaj kultowego samochodu.
To oni udowodnili, że małe rzeczywiście jest piękne.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 512

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-04-15

ISBN: 978-83-240-2361-5

Tytuł oryginalny: Thinking Small. The Long, Strange Trip of the Volkswagen Beetle

Tłumaczenie: Mariusz Gądek

Recenzje

Mój mały Garbus
35 32
Nie wiem, skąd pomysł na taką książkę, ale jest świetny. Dowiedziałam się właściwie wewnątrz książki. Jak już napisałam jestem fanką Garbusa. Nic się nie zmieniło odkąd przeczytałam książkę. Adrea Hiott wykonała kawał wspaniałej pracy. Dotarła do takich informacji, o których wielu ludzi już pewnie nie pamięta.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.