Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonują każdą górę

Mariusz Sepioło

Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonują każdą górę

Innej drogi niż pod górę po prostu nie ma

Polki budowały legendę światowego himalaizmu. To one były pierwsze. Ich życiorysy to gotowe scenariusze filmowe.

Wanda Rutkiewicz nieraz spojrzała śmierci w oczy. Dobrosława Miodowicz-Wolf umarła, pomagając innym. Halina Kruger-Syrokomska zasnęła w namiocie na wysokości kilku tysięcy metrów i nigdy się nie obudziła. Ale te, które przeżyły, mówią: góry są po to, żeby w nich żyć, a nie umierać.

Przez wiele lat zmagały się z własnym środowiskiem – pełnym męskiego szowinizmu i dyskryminacji. O swoją pozycję musiały walczyć podwójnie ciężko. Niektóre za tę walkę zapłaciły podwójną cenę.

Kogo kochały? Kogo kochają? Jak wygląda ich prywatność w Polsce, a jak w Himalajach? Dlaczego zostawiają domy, mężów i dzieci, by się wspinać? „Uciekają” czy „gonią”?
Ta książka po raz pierwszy odsłania historię polskich himalaistek.

Zintegrowana

Format: 168x220

Liczba stron: 300

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-09-25

ISBN: 978-83-240-4977-6

Przeczytaj także

Himalaistki - kobiety, które pokonują każdą górę - zapraszamy na spotkanie
W poniedziałek 9 października Wydawnictwo Znak, Wyborcza wraz z Ewą Panejko-Pankiewicz, Kingą Baranowską, Joanną Piotrowicz, Agnieszką Bielecką oraz autorem książki - Mariuszem Sepioło zapraszają na premierowe spotkanie organizowane wokół książki „Himalaistki - kobiety, które pokonują każdą górę".
>>> czytaj więcej
O „Himalaistkach" w Gdańsku
We wtorek 3 października zapraszamy na spotkanie z Mariuszem Sepioło, który będzie opowiadał o swojej książce „Himalaistki".
>>> czytaj więcej
One budowały legendę światowego himalaizmu
Himalaje. „Dach świata". Wyżej wspiąć się nie sposób. Panują tam warunki niewyobrażalne dla przeciętnego śmiertelnika - ekstremalne zimno, niedobór tlenu, pogoda załamująca się w mgnieniu oka i niemal bez ostrzeżenia. Każdy najdrobniejszy błąd, niedopatrzenie, chwila nieuwagi - mogą kosztować bardzo wiele.
>>> czytaj więcej
Mariusz Sepioło o swojej książce "Himalaistki"
We wrześniu ukaże się książka „HIMALAISTKI. Opowieść o kobietach, które pokonały każdy szczyt". Dziś autor reportaży - Mariusz Sepioło - w Polskim Radiu „Czwórka" opowiedział o pracy nad nią, o rozmowach z bohaterkami, o blaskach i cieniach życia „na górze" i „na dole".
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.