Grażyna Jagielska
Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym
Od dwudziestu lat przygotowuję się na śmierć mojego męża, jestem prawie gotowa.
Pięćdziesiąt trzy wojny.
Dla niego pełnia życia, przygoda, adrenalina, nagradzane na całym świecie reportaże.
Dla niej samotność, niewyobrażalna tęsknota, paniczny strach. I kilkumiesięczny pobyt w klinice stresu bojowego, chociaż nigdy nie była na wojnie. To jego stres. Zawsze obarczał ją wszystkimi swoimi problemami.
Książka Grażyny Jagielskiej to opisany przepięknym językiem przejmujący obraz związku z najbardziej znanym polskim korespondentem wojennym. Najważniejszą wojnę – wojnę o miłość, rodzinę i życie – musieli stoczyć między sobą.
Broszurowa ze skrzydełkami
Format: 140 x 205
Liczba stron: 208
Wydanie: pierwsze
Data pierwszego wydania: 2013-01-07
ISBN: 978-83-240-2118-5
Opracowanie graficzne: Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN
Przeczytaj także
>>> czytaj więcej
>>> czytaj więcej
>>> czytaj więcej
Nasi Autorzy zostali docenieni za działalność na rzecz migrantów i uchodźców. Wyróżnienie przyznawane jest przez Instytut Spraw Publicznych w Warszawie.
>>> czytaj więcej
Zapraszamy na spotkanie z Grażyną i Wojciechem Jagielskimi w sobotę, 12 kwietnia 2014 roku.
>>> czytaj więcej
W dniach 11-13 kwietnia 2014 roku odwiedź stoisko Wydawnictwa Znak i spotkaj się z autorami bestsellerowych książek.
>>> czytaj więcej
>>> czytaj więcej
Materiały o książce
Czytałam z wypiekami na twarzy. Czy po kilkudziesięciu latach przeżytych z Ryszardem Kapuścińskim może istnieć temat bliższy mojemu sercu? Mistrzowsko napisana książka, która na długo pozostaje w pamięci.
Grażyna Jagielska napisała książkę intymną, ale nie ciepłą. Czytam ją z fascynacją. To śmiała, brutalna opowieść o sile rażenia wojny. O cenie, jaką płaci kobieta za małżeństwo z korespondentem wojennym. Zastanawiam się, jaką cenę za tę książkę zapłaci korespondent.
Samo życie, banalny schemat, ale ja bałem się przewrócić stronę. Bo schemat ten wypełnia hipnotyczna wręcz, osobista opowieść o bólu i strachu. Bo czytałem wcześniej o Czeczenii, o Afganistanie, o Ugandzie, a Grażyna Jagielska przez 200 stron wystawia mi za to rachunek. I pomieszało mi się, co jest dobre, co właściwe, co słuszne i z każdą kolejną stroną było gorzej.
Recenzje
>>> czytaj więcej
Trudno od samego początku ustalić co to jest. Pochłania analiza umysłu dążącego do osiągnięcia pełni i wygrania tej największej bitwy o przetrwanie, w świecie pozbawionym człowieczych praw, a także walki, o bycie poza czasem i bycie najlepszym, najszybszym w konstelacji tu i teraz.
Wciągamy się bezgłośnie w tę matnię uzależnienia od hazardowej gry o własne życie, w okrutnym, współczesnym świecie, w próbę ocalenia jednostki w brutalności i nieprzewidywalności wojny, w uświęcające poczucie, że skoro ona czeka, to ja jestem nieśmiertelny.
Ona, towarzyszka życia, dla której wspólna pasja okazała się drzwiami do szaleństwa.
>>> czytaj więcej
i czeka... Na co czeka? Na coś, co nie nadchodzi, choć w jej umyśle zdarzyło się już tysiąc razy. Przecież odgrywała to codziennie przez 20 lat. Telefon ze złą wiadomością, obraz zabitego męża, leżenie na podłodze w łazience, wyobrażanie sobie, co będzie potem... Jak rutynowe ćwiczenia...
>>> czytaj więcej