Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

Mikołajek i jego kumple czekają na ciebie!

Kolejna porcja przygód najzabawniejszego chłopca z Francji, Mikołajka, i jego bandy. Chłopaki przekupują Ananiasza – klasowego pupilka, buntują się przeciwko Rosołowi, a Kleofas awansuje z ostatniego miejsca w klasie na przedostatnie. Urwisy wybierają się na wycieczkę do fabryki czekolady, psocą na basenie, w salonie fryzjerskim i nie tylko. Z nimi nigdy nie ma nudy!

„Zaraz po tym, jak Rosół, nasz opiekun, zadzwonił na koniec przerwy, piłka przeleciała nad bramką i – bum! – trafiła w okno. W miejscu, gdzie przedtem była szyba, ukazała się twarz dyrektora, cała czerwona i zła.”

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 376

Wydanie: piąte

Data pierwszego wydania: 2012-10-01

ISBN: 978-83-8367-093-5

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

Przeczytaj także

Mikołajek w teatrze
W najbliższy piątek w warszawskim Teatrze Lalka odbędzie się premiera spektaklu „Wakacje Mikołajka" w reżyserii Jakuba Krofty.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Dzieci o Mikołajku

Rozmawiają dzieci ze studia teatralnego CK Dworek Białoprądnicki w Krakowie

Recenzje

Mikołajek ma moc terapeutyczną
112 44
Na czym polega sukces Mikołajka? Odpowiedź kryje się, moim zdaniem w dwu słowach: szczerość i prostota. Mikołajek, podobnie jak jego klasowi koledzy czy uroczy rodzice, niczego nie udaje. Bohater to zwyczajny chłopczyk, czasem grzeczny i miły, niekiedy psotny niczym stado dzikusów. Tacy bywają chłopcy w jego wieku. Wiem coś o tym, jestem mamą dwóch synów.
>>> czytaj więcej
Dorośli chcą być jak dzieci
104 39
"Nowe przygody Mikołajka" to perypetie współczesnego ucznia. Autor w humorystyczny sposób opisuje, jak młody żaczek boryka się, z ważnymi dla niego życiowymi problemami. Wielu rzeczy nie rozumie, wiele pozostaje bez wyjaśnienia, jednak młody bohater za nic ma kłopoty i niedomówienia a ponad wszystko ceni dobrą zabawę.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.