Powieść, która stworzyła jednego z najlepszych współczesnych pisarzy
Życie spokojnego miasteczka w pobliżu Detroit toczy się wokół rodziny Lisbon. Pięć pięknych, ekscentrycznych sióstr skupia na sobie uwagę młodych mężczyzn, którzy obsesyjnie gromadzą wszystkie dowody ich istnienia. Z ulubionych płyt dziewcząt, zagubionych grzebyków i popękanych lusterek próbują odtworzyć ich sekretne życie na granicy dziewczęcości i kobiecości. Presja pełnej niedopowiedzeń, dojrzewającej seksualności doprowadza siostry do samobójstwa. Kto zawinił: rodzina, społeczność, one same? Duszna atmosfera tajemnicy i nieuchwytnych emocji wciąga w głąb powieści i nie pozwala się od niej oderwać.
Przekleństwa niewinności to fascynująca powieść, zarazem mroczna i zabawna, lepka od soku pierwszej miłości, młodzieńczych obsesji i pełna hipnotyzującego uroku. Jeffrey Eugenides zadebiutował nią w 1993 roku, zdobywając od razu uznanie czytelników i krytyki. Sześć lat później zekranizowała ją Sofia Coppola i film z Jamesem Woodsem, Kathleen Turner, Kirsten Dunst i Joshem Hartnettem w rolach głównych przyniósł jej światową sławę.
Broszurowa ze skrzydełkami
Format: 140x205
Liczba stron: 240
Wydanie: pierwsze
Data pierwszego wydania: 2013-02-18
ISBN: 978-83-240-2122-2
Opracowanie graficzne: Jan Krzysztofiak
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Materiały o książce
Przekleństwa niewinności czerpiąc z najciemniejszych pokładów tragedii greckiej przetwarzają ją w hipnotyzującą, ekscentryczną i niespodziewanie zabawną amerykańską fantazję na temat piętna nieodwzajemnionej miłości. To także opowieść o tym, że każda rodzina ma swoje sekrety, zwłaszcza ta, która mieszka po sąsiedzku.
Tym, co dla Coppoli pozostaje nieodgadnione, jest zwyczajne życie. Już w swoim pierwszym filmie po mistrzowsku wydobywała wewnętrzną głębię za pomocą intensywnych, precyzyjnych obrazów.
Recenzje
>>> czytaj więcej
Tymczasem „Przekleństwa niewinności" są po prostu doskonałą powieścią, debiutem bez jednego fałszywego czy zbędnego słowa. Chociaż pół życia temu zdecydowałam się zostać i sprawdzić, co dalej, to spodziewałam się dokładnie tego, o czym wtedy czytałam i czego słuchałam: „Każdego z nas zabije życie, takie czy inne" a „Dorosłość jest jak początek umierania.".
>>> czytaj więcej
>>> czytaj więcej