Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

N.M. Kelby

Ten słynny kostium

Tłumaczenie: Nina Dzierżawska

Powieść niczym kreacja haute couture – olśniewająca, elegancka, ponadczasowa

Bluzka miała zostać wykonana ze szczególnego rodzaju jedwabnej szarmezy. Tkanina była niezrównanie miękka, toteż trzeba było zszyć ją za pomocą czarów i nadziei. Kostium był niewiarygodnie delikatny i dekadencki. Wszystko w nim było luksusowe i zmysłowe – i na tym polegała jego tajemnica.
Kopia czy nie, uszycie czegoś takiego było niewyobrażalne. Cudownie niewyobrażalne.

~ * * * ~

Kate wiedziała, jakie zachwyty wzbudzi ten piękny strój, kiedy ubierze go Jackie Kennedy. Pierwsza Dama była ikoną stylu, każda kobieta chciała wyglądać tak jak ona.
Kate znała jej ubrania na pamięć. Każda pliska, każdy szew, każda haftka przechodziła przez jej ręce. To ona uszyła legendarny różowy kostium à la Chanel.

N.M. Kelby wyrafinowanym literackim ściegiem zszywa ze sobą losy dwóch kobiet – jednej stojącej w świetle reflektorów, drugiej wiecznie ukrytej za kulisami. Ukazuje od podszewki świat tworzącej się amerykańskiej mody, opisując sieć zmagania nowojorskiego butiku ChezNinon z europejską królową mody – Coco Chanel. Efektem jest powieść niczym kreacja hautecouture – olśniewająca, elegancka, ponadczasowa.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-06-01

ISBN: 978-83-240-2691-3

Tytuł oryginalny: The Pink Suit

Tłumaczenie: Nina Dzierżawska

Przeczytaj także

Powieść niczym kreacja haute couture
W piątek do kin wchodzi „Jackie", film który przedstawia kulisy jednego z najbardziej wstrząsających momentów w dziejach Ameryki - zabójstwa prezydenta Kennedy'ego, widzianego oczami pierwszej damy - Jacqueline Bouvier Kennedy (w tej roli Natalie Portman).
>>> czytaj więcej

Partnerzy


Recenzje

Bawi i uczy
4 5
Jest to książka adresowana do kobiet, pełna ubrań, kobiecych emocji, plotek i wyborów życiowych, miłości i aspiracji, blichtru i zaplecza.
>>> czytaj więcej
Historia kostiumu
12 11
"Ten słynny kostium" jest książką godną polecenia. Przede wszystkim myślę, że jest to pozycja obowiązkowa dla dziewczyn, które interesują się modą.
>>> czytaj więcej
Kostium jak relikwia
11 11
Po powrocie z urlopu okazało się, że w końcu dotarła oczekiwana przeze mnie książka "Ten słynny kostium" autorstwa N.M. Kelby.
Opowieść zaczyna się od zamachu na prezydenta Kennedy'ego w roku 1963, kiedy to po raz ostatni widziano słynny różowy kostium Pierwszej Damy, po czym cofamy się o dwa lata, aby prześledzić dzieje tego sławnego stroju, a także losy kobiety, która go uszyła.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.